“Ви – перемогли! Ми – пам’ятаємо!” – в ЧДТУ провели патріотично-просвітницький захід до 71-ї річниці визволення тиреторії України від нацистських загарбників

“Ви – перемогли! Ми – пам’ятаємо!” – в ЧДТУ провели патріотично-просвітницький захід до 71-ї річниці визволення тиреторії України від нацистських загарбників
в Новини, Різне, Суспільство

28 жовтня минає 71 рік як в результаті Карпатсько-Ужгородської наступальної операції територію України було звільнено від фашистського агресора. Цю важливу для держави дату відзначили сьогодні в Черкаському державному технологічному університеті.

Цей день увійшов в пам’ять українського народу не лише як світлий і радісний день, а й як день скорботи за тими, хто віддав своє життя заради миру на землі, заради щастя прийдешніх поколінь.

4

Ми дорогою ціною заплатили за перемогу у найстрашнішій за всю світову історію війні. Ніколи не щезне з пам’яті, не відійде у забуття великий подвиг і велика трагедія українського народу – його битва, його перемога над фашизмом. Адже без цієї перемоги над ворогом у 1945 році не постала б у 1991 році незалежна самостійна держава – Україна.

В. о. ректора Черкаського державного технологічного університету Сергій Назаренко наголошує на тому, що кожна людина повинна знати свій рід, адже ціллю загарбників було знищити цю історичну родову пам’ять:

1

“В цей день я згадую діда, який звільняв Україну, Прагу та бабусю, яку було відправлено на каторжні роботи до Німеччини. Ми не повинні забувати тих людей, які в боях з ворогом на всіх фронтах війни проявили безприкладну хоробрість і самопожертву. Маємо знати, хто за нас пролив кров та дав нам можливість на сьогоднішній день мати незалежну державу. Людина, яка не пам’ятає свого роду, не може представляти країну в якій живе і будувати її належним чином. Адже дерево красне корінням, а людина – родом”.

У цій війні мільйони українців, як і всі народи колишнього Радянського Союзу, захищали не соціалізм сталінського зразка, а перш за все власне життя, життя своєї родини, домівку, культуру, одним словом –  Батьківщину. За період окупації на території України було зруйновано понад 700 міст і селищ міського типу, понад 28 тисяч сіл, 16150 промислових підприємств, 27725 колгоспів, майже 33 тисячі шкіл, технікумів і вузів, 18 тисяч лікувальних закладів. Майже 10 мільйонів жителів залишилися без житла.

2

Був присутній на заході й голова Черкаської обласної ради ветеранів Володимир Веретільникч, який розповів, що молоде покоління було обпалено тією страшною війною, густо полите кров’ю та слізьми. Але все одно молодь билася з ненависним ворогом. Згадав і про черкащан:

“Хоча тоді меж Черкащини, як таких не було, можна сказати, проте 300 тисяч наших земляків пішло воювати. Як не сумно, з них 270 не поверулося до своїх домівок. Серед тих хто прийняв бій першим був Василь Юрченко із села Стецівка Звенигородського району, котрий був прикордонником. Він з товаришами майже місяць в нелюдських умовах стояли між фашистами та всією Україною. Ці хлопці ціною свого життя, рятували прийдешнє покоління”.

Наша задача ніколи не забути тих, хто жертвуючи своїм майбутнім, дали його нам з вами.