Вибори по-черкаськи: “нєвменяємі” виборці, зіпсовані бюлетені та підвіз автобусами

Вибори по-черкаськи: “нєвменяємі” виборці, зіпсовані бюлетені та підвіз автобусами
в Новини

На виборчій дільниці №710978 м. Черкаси – виборець, знаходячись у «невменяємому стані», як зазначено у акті, складеному ДВК, знищив всі 3 види бюлетенів, про це у своєму звіті станом на 16.00 повідомив Комітет виборців України в Черкасах.

Окрім того КВУ було виявлено й інші факти порушення виборчого законодавства. Це – фотографування бюлетня у кабінці для голосування у м. Золотоноша на дільниці № 710877; отримання виборчих бюлетенів з виборів до обласної ради іншого територіального округу; зникнення 50 бюлетенів до обласної ради; на дільниці №710085 у м. Жашків у бюлетенях з кандидатами до районної ради допущена помилка: замість «районної» написано «міської».

Загалом зафіксовано дуже багато технічних помилок та опечаток у бюлетенях по всій Черкаській області. Наприклад, надійшла інформація про помилки в бюлетені до Кам’янської райради: замість «Партія ветеранів аФганістану» в бюлетені надруковано «Партія ветеранів аВганістану», а кандидат від ВО «Свобода» записаний як від «СПУ».

Підвіз виборців було зафіксовано в Дахнівці (м. Черкаси) на дільниці № 711030. Наразі не відомо, яка політична сила це робить. На автобусах – фото Андрія Більди (БПП «Солідарність»), який немає жодного відношення до цього округу. Щодо цього факту на дільниці працюють правоохоронці.

Також спостерігачі у м. Сміла на дільниці №710916 вже вдруге зафіксували підвезення виборців на автобусі. До ДВК прибули представники від кандидатів на посаду міських голів Андрія Шовкуна та Олексія Цибко. Щодо факту підвозу виборців на дільниці працюють правоохоронці.

Помічені проблеми і з списками виборців. У м. Черкаси на дільниці №711079: за повідомленням заступниці голови ДВК в списки виборців внесені жителі гуртожитку для військовослужбовців, які по факту там не проживають.

На дільниці №711098, що в Обласному госпіталі (м. Черкаси), виборці, які там лікуються (біля 80 осіб), завчасно принесли заяви, щоб проголосувати. Їх включили в списки. Проте лише уночі напередодні комісія дізналася, що ці люди не можуть голосувати. Тому, коли виборці прийшли, їм відмовили, що викликало емоційні перепалки.

Декілька осіб просто не виявилося в списках, а одній жінці відмовили у праві проголосувати, мотивуючи це тим, що її немає в списках, хоча вона відзначила, що їй запрошення прийшло.