Від «бездоганно» до «є над чим працювати»: як цього року написали диктант відомі черкащани (ФОТО)

в Новини Суспільство Фото

Уже третій рік поспіль чиновники та депутати Черкас перевіряють свої знання з української мови під час написання «вичерпного» диктанту. Щоб показати, що писати і говорити українською мовою — це модно і престижно, ІА «Вичерпно» вже традиційно запрошує на 9 листопада — День української писемності та мови — усіх охочих перевірити свої знання. Цього року навіть збільшилася кількість тих, хто написав диктант бездоганно.

«Краще, ніж у минулому році»: відомі черкащани перевірили себе на грамотність

Цього року до написання  був запропонований диктант, розрахований на підсумкову атестацію учнів 9-го класу за програмою МОН України. На відмінно впоралися не всі, однак, за словами самих же учасників, для них вже є перемогою той факт, що не побоялися і прийшли.

Дехто з посадовців вже третій рік поспіль долучається до написання диктанту. І це дає свої результати, відзначає кандидат філологічних наук, доцент кафедри методики навчання, стилістики та культури української мови ЧНУ ім. Б. Хмельницького Людмила Боть:

«Ті, хто писав диктант і в минулі роки, свої результати однозначно покращили. Також відзначу, що достатньо велика кількість учасників написали бездоганно, тобто за шкільною системою на 12 балів. І мене, як викладача, це радує».

DSC05702

Звичайно, не обійшлося і без прикрих помилок. За словами пані Людмили, її трохи вразило, що дехто написав слово «Біблія» з маленької літери, також було декілька варіантів написання слова «освічений» — освіДчений, освіТчений.

Отож, найкраще з написанням диктанту впоралися 4 людини, отримавши найвищу оцінку — перший заступник голови ОДА Віталій Коваль,  проректор із наукової, інноваційної та міжнародної діяльності ЧНУ ім. Б. Хмельницького Сергій Корновенко, депутатка облради Оксана Ковбоша та працівниця прес-служби Черкаської міськради Марина Пустовгар. «Наступають їм на п’яти» очільник НОК України в Черкаській області Андрій Більда, член виконкому Черкаської міськради Діана Тяско, а також заступник міського голови Черкас Юрій Ботнар. Вони отримали оцінку 11. По 2 помилки допустили заступник міського голови Ігор Волошин та очільниця Аграрної партії в м. Черкаси Інна Лук’янець, по 7 помилок зробили депутат міськради Олександр Радуцький та журналіст ТК «Антенна» Максим Дубінський, з результатом у 8 помилок написали диктант екс-депутатка Черкаської обласної ради 4-х скликань Любов Майборода та очільник ПП «Національний копус» в Черкаській області Дмитро Кухарчук, 9 помилок допустила депутатка від Черкаської міської ради Олена Шевченко, 10 — керівник Управління інспектування ЧМР Віталій Косяк та 11 — начальник Черкаського міськрайонного відділу ДСНС України Андрій Хижняк.

DSC05773

DSC05777

DSC05814

Дехто до диктанту ретельно готувався, а дехто вирішив покластися на удачу, мовне чуття і знання ще зі шкільного курсу.

— Результатом дуже задоволений. Певно, далося взнаки, що в родині маю філолога, та ще й вчора старша донька допомагала мені готуватися, — відзначив Віталій Коваль, зауваживши, що має непоганий прогрес у написанні диктантів, адже у 2016 році зробив 5 помилок, минулого року — одну і цього — жодної.

DSC05788

DSC05754

А от Юрій Ботнар, отримавши досить високу оцінку в 11 балів, пішов засмучений, адже розраховував на найвищий бал. Тож пообіцяв, що прийде і наступного року писати «вичерпний» диктант, щоб таки отримати найвищу оцінку.

Позитивну динаміку демонструє і депутат міськради Олександр Радуцький, який також вже втретє пише диктант:

«Деякі помилки у мене просто через неуважність. Але кожного року я роблю на три помилки менше. Першого разу було 13 помилок, другого — 10, а цього року — 7. Є над чим працювати».

DSC05719

— Я казав, що напишу на тверду «4», так і вийшло, — жартує Віталій Косяк, — на жаль, коли я вчився, була 5-бальна система, а зараз 12-бальна. Тож буду виправлятися, наступного року обов’язково прийду.

DSC05713

Наостанок Людмила Боть порадила тим, хто хоче покращити свою грамотність, більше писати, не використовуючи автоматизовані заміни, краще від руки, а також більше читати класичну українську літературу.

Можливо Вас зацікавить

Новини
Правоохонці з’ясовують обставини смертельної стрілянини в центрі міста
Новини
Внаслідок стрілянини у центрі Черкас загинув місцевий бізнесмен (ФОТО, ВІДЕО)
Новини
+234: на Черкащині стрімко зростає кількість хворих на коронавірус