Від Черкащини до Мінекології надійшло тільки дві пропозиції щодо реалізації природоохоронних заходів, – заступник Міністра

Від Черкащини до Мінекології надійшло тільки дві пропозиції щодо реалізації природоохоронних заходів, – заступник Міністра
в Новини, Суспільство

На Черкащині не надто активно використовують кошти державних фондів для реалізації природоохоронних заходів. На цьому під час засідання колегії Черкаської облдержадміністрації наголосив заступник Міністра екології – керівник апарату Віктор Вакараш.

– У нас є дві програми, над якими працює Мінекології – одна з них здійснює природоохоронні заходи, друга займається стратегією національної екологічної політики. На жаль, від черкащан надійшло тільки дві пропозиції, хоча з інших областей по 50-70, а якщо взяти по державі – то надійшло більше 500 пропозицій. Напрошується два висновки: або ви не знаєте, що така робота ведеться, або у вас немає напрацьованих проектів, які могли б фінансуватися частково з державного бюджету, частково з місцевого. Одна з програм фінансується за рахунок екологічного податку, 20% від якого йде до Мінекології, а 80% – органам місцевого самоврядування. Друга програма фінансується тільки за рахунок Мінекології, – розповів під час свого візиту до Черкащини Віктор Михайлович.

У свою чергу голова ОДА Юрій Ткаченко відзначив, що наразі вже є декілька десятків проектів, які найближчим часом будуть направлені в Міністерство екології.

Окрім того, заступник Міністра екології наголосив на такому важливому питанні  як створення Національних природних парків.

– Наразі відпрацьовується питання по створенню на Черкащині Національного природного парку “Холодний Яр”. До Мінекології приходять різноманітні звернення, що черкащани не хочуть створювати на цих територіях такі парки. Я вважаю, що це пов’язано тільки з тим, що ми проводимо недостатню роз’яснювальну роботу. Хочу казати, що це не є руйнацією природи, – відзначив Віктор Вакараш.

Також він нагадав про ще одну ініціативу Міністерства, а саме про створення інтерактивної карти місць твердих побутових відходів. Зокрема він відзначив, що вже є області, які звернулися до Мінекології і в рамках вище згаданих програм проводиться фінансування спорудження сучасних сміттєпереробних заводів на їх територіях.