Від завтра на Черкащині стартує 6-а хвиля мобілізації

Від завтра на Черкащині стартує 6-а хвиля мобілізації
в Неоголошена війна, Новини

19 червня в області розпочнеться 6-а хвиля мобілізації, під час якої буде призвано більше 2 тисяч черкащан. Триватиме вона до серпня і буде, за словами військового комісара Черкаського олблвійськкомату Євгена Курбета  дещо масштабнішою.

 – Завершується п’ята хвиля мобілізації. Відповідно до указу Президента на цей рік оголошено ще три хвилі мобілізації. Загалом наша область справилася із завданнями майже на 100 відсотків. Ми тільки не виконали планове завдання по доукомплектуванню деяких офіцерських посад, у зв’язку з відсутністю таких спеціалістів на території області, – сказав Євген Курбет.

Також він відзначив, що попередній розподіл на шосту чергу показав, що вона буде не тільки чисельнішою, але якіснішою за складом:

 – Всі ми зрозуміли, що в Збройних силах потрібні фізично здорові, добре підготовлені й навчені військовослужбовці, які мають високу мотивацію для захисту держави. Адже не маючи таких якостей, він створює проблеми для тих, хто поряд з ним проходить службу. Біля 50 відсотків всіх трагічних випадків, навіть загибелі особового складу, пов’язані з пияцтвом, порушенням заходів безпеки, правил несення служби.

Увесь час проходження хвиль мобілізації аналізувалися помилки та вдосконалювалося законодавство. Таким чином дещо збільшений термін навчання перед відправленням у розташування військової частини – з 40 до 55 днів. Окрім того внесені зміни в наказ Міністра оборони, якими надається право комісія обласних військових комісаріатів приймати рішення щодо надання статусу учасника бойових дій, а міжвідомча комісія (яка до цього розглядала всі справи) вирішуватиме тільки спірні питання. Також тепер військовослужбовець не може бути звільнений до реальної демобілізації, а не після року служби, як було раніше.

Поскаржився обласний військовий комісар і на деяких посадових осіб, які по закону задіяні в мобілізації, проте ніяк їй не сприяють. Зокрема це стосується сільських голів Городищенського та Уманського районів. По деяким з них вже складені адміністративні протоколи.

Він закликав сприяти мобілізації та не боятися її. Адже за весь час її проведення призвали менше 10% громадян.

Також Євген Курбет повідомив, що протягом найближчих 10-15 днів очікується демобілізація наших “кіборгів” з 95-ї аеромобільної бригади, які, на жаль, повернуться не в повному складі – 2 бійці загинули.