Від завтра починають діяти нові правила міжрегіональних перевезень

Від завтра починають діяти нові правила  міжрегіональних перевезень
в Новини

Із 21 жовтня набувають чинності нові правила міжрегіональних перевезень. Про це повідомляє МОЗ.

Нагадаємо нові основні правила:

  • COVID-сертифікат про одужання. COVID-сертифікат на підставі одужання передбачений в додатку “Дія” та наразі перебуває на етапі тестування. Коли він стане доступним для користувачів “Дії”, тоді його можна буде використовувати для того, щоб скористатись громадським транспортом для поїздок між регіонами. Діяти такий COVID-сертифікат буде 180 днів. 
  • Паперова довідка про перенесені хвороби. Отримання паперової довідки наразі не передбачено. Громадяни зможуть використати такий COVID-сертифікат в “Дії”, коли він стане доступним.
  • Сертифікат у Дії. Для поїздок між областями можна показати цифровий сертифікат в додатку “Дія”. Підходить як “жовтий” внутрішній COVID-сертифікат (про отримання першої дози), так і “зелений” внутрішній COVID-сертифікат (про отримання повного курсу вакцинації).
  • Протипоказання до щеплення. Наразі не існує затвердженої форми довідки про протипокази до вакцинації проти COVID-19. Водночас, наголошуємо, що осіб, які дійсно мають абсолютні протипоказання до щеплення в Україні менше 1%. Йдеться про тяжку алергічну реакцію на першу дозу вакцини (анафілактичний шок) або гіперчутливість до одного з компонентів вакцини. Постанова №1236 не передбачає, що громадяни можуть пред’являти під час міжрегіональних поїздок документ про протипокази до вакцинації. Наразі громадяни можуть зробити ПЛР-тест або експрес-тест на COVID-19 та використати його у поїздках між регіонами. 
  • Сертифікат першого щеплення. Паперову довідку про отримання першої дози вакцини проти COVID-19 може видати лікар, який проводив щеплення. Йдеться про форму 063-О. Її також можна використати для поїздок міжрегіональним транспортом. Також він доступний у Дії.