Відбулося засідання «круглого столу» з нагоди Всесвітнього дня дій за гідну працю

Відбулося засідання «круглого столу» з нагоди Всесвітнього дня дій за гідну працю
в Новини

5 вересня 2015 року голова обласної ради Валентина Коваленко взяла участь у засіданні «круглого столу» з нагоди Всесвітнього дня дій за гідну працю, що був організований Федерацією профспілок області.

Як відзначив голова обласної Федерації профспілок Петро Шевченко, на сьогодні в країні і області зокрема спостерігається поглиблення кризових явищ у суспільстві, таких як: невиплата заробітної плати, зростання безробіття, ухилення від сплати податків, поширення корупції та зневага до гідності людини праці.

– Подолання цих ганебних явищ вимагає консолідації усіх профспілок і потребує встановлення та дотримання відповідних правових норм, – наголосив він та відзначив, що на сьогодні, попри численні звернення до центральних органів виконавчої влади (у тому числі й через рішення сесій обласної ради), профспілки і їхні члени «залишаються поза увагою влади».

Зі свого боку Валентина Коваленко повністю підтримала позицію профспілок та підтвердила неодноразові звернення до Верховної Ради України, Кабміну, профільних міністерств щодо забезпечення виплат заробітних плат і пільг, підвищення рівня соціальних гарантій для категорійних громадян тощо. Однак у відповідь отримали лише відписки та запевнення на словах у вирішенні поставлених проблем.

– На разі люди не відчувають декларованих владою гарантій та соціальних пільг. Так сьогодні у мене відбувся прийом громадян. І я змушена констатувати, що на сьогодні зі ста відсотків звернень 70-80 – це прохання надати матеріальну допомогу на лікування, операцію чи інші першочергові потреби наших краян… Будучи в районах багато отримала звернень від освітян, яких ображає ситуація із не нарахуванням пільг, субсидій чи здійснення обіцяних індексацій. І таких прикладів безліч по кожній галузі, – зауважила голова обласної ради.
Валентина Михайлівна закликала представників професійних спілок області, Пенсійного фонду та інші соціальних фондів захисту громадян зайняти принципову позицію й виробити спільно із місцевою владою дієві кроки, аби змінити ситуацію й допомогти нашим громадянам відстояти свої законні права й гарантії.