Відеозапис або присутність двох свідків: п’яних водії за кермом оглядатимуть за новими правилами

Відеозапис або присутність двох свідків: п’яних водії за кермом оглядатимуть за новими правилами
в Новини

Уряд вніс зміни до своєї постанови, відповідно до яких огляд на місці зупинки авто проводиться із застосуванням засобів відеозапису, а в разі неможливості їх застосування – у присутності двох свідків.

Про це пише Юридичний факт.

Крім того, тепер поліцейський може зафіксувати відмову від проходження огляду водія на стан сп’яніння не лише в присутності двох свідків, але й за допомогою відеозапису та без свідків.

Кабінет Міністрів України 20 січня опублікував постанову №57 “Про внесення змін до Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду”.

Цим документом вносяться зміни до вищевказаного порядку, який раніше був затверджений постановою КМУ від 17 грудня 2008 року №1103.

Мова йде про наступні зміни щодо порядку огляду водіїв на стан сп’яніння:

  • огляд на місці зупинки транспортного засобу має відбуватись із застосуванням засобів відеозапису;
  • у разі неможливості застосування таких засобів огляд мають проводити в присутності двох свідків;
  • матеріали відеозапису обов’язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення;
  • тепер поліцейський може зафіксувати відмову від проходження огляду на стан сп’яніння не лише в присутності двох свідків, але й за допомогою відеозапису та без свідків.