Відкриття Поземельних книг на Черкащині пришвидшать

Відкриття Поземельних книг на Черкащині пришвидшать
в Новини

Про це говорили на нараді в Головному управлінні  Держгеокадастру області, де зібралися  районні керівники відомства. Крім того, фахівці також розглянули питання виправлення помилок у внесеній інформації, підписання меморандумів про співпрацю з органами місцевого самоврядування та реорганізація землевпорядної служби області, повідомляють у ГУ Держгеокадастру.

Землевпорядна служба Черкащини вже відкрила понад 80 тис Поземельних книг. До кінця року за планом залишилося опрацювати ще 70 тисяч. Також у Головному управлінні проаналізували роботу з відкриття Поземельних книг районними управліннями Держгеокадастру, враховуючи кількість державних земельних реєстраторів і навантаження на кожного з них. У Золотоніському, Канівському, Черкаському, Чорнобаївському й Жашківському районах територіальні органі ГУ Держгеокадастру потребують допомоги від ДП «Черкаський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» й Черкаської регіональної філії Центру ДЗК. Найкращий стан справ у Кам’янському, Смілянському районах і м. Ватутіному. Фахівці Головного управління склали графіки для кожного тероргану, відповідно до яких буде виконано план із відкриття Поземельних книг на цей рік.

− Актуальність відкриття Поземельних книг пов’язана із запровадженням нової системи доступу до реєстру власників земельних ділянок. Якщо в Національній кадастровій системі не буде відомостей про певну земельну ділянку, то втратиться весь сенс відкриття доступу до цього реєстру, – зазначив в. о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Азер Мірзоєв. – До того ж, усе більше людей звертається через засоби електронного зв’язку для вирішення своїх питань у сфері земельних відносин. Коли ж Поземельна книга не відкрита, тобто відсутня інформація про наділ, який цікавить заявника, то ми не можемо йому відповісти, надати витяг із Державного земельного кадастру.

Про це інформує Черкаська ОДА.