Відновив роботу Косарський спиртовий завод

Відновив роботу Косарський спиртовий завод
в Новини

Одне з найдавніших підприємств спиртової промисловості в Україні відновило роботу. У Косарях, що на Кам’янщині, запрацював спиртовий завод. Він належить до структури державного підприємства «Укрспирт», інформує прес-служба ОДА.

Востаннє продукцію на «Косарському спиртовому заводі» випустили чотири роки тому. Відтоді завод простоював. Як каже його нинішній керівник, причини тому економічні та політичні.

kosarskyj spyrtzavod3

– Я тут працюю з минулого року, – розповідає Станіслав Радченко. – Відразу поставив перед собою завдання: завод має відновити роботу. І спільно нам це вдалося. Я дякую керівництву «Укрспирту» та Мінагрополітики за розуміння й допомогу, а також голові Черкаської ОДА за всіляке сприяння. Юрій Ткаченко, серед іншого, допоміг вирішити низку технічних питань. У тестовому режимі завод працює менше місяця, і ми вже досягли потрібної якості спирту. Показники собівартості теж радують.

kosarskyj spyrtzavod4

На заводі працюють майже 170 робітників. Це не лише жителі Косарів, а й сусідніх сіл. Для місцевого бюджету – це нові надходження.

– Ми справді провели масштабну роботу для запуску цього заводу, – зауважує очільник області Юрій Ткаченко. – Тут маємо й активну позицію керівництва. Хоч підприємство чотири роки не працювало, але вдалося зберегти і колектив, і його належний стан. На українському ринку нині є потреба у спирті. Його зараз переважно возять із заходу країни. А в нас навіть якість краща. На часі модернізація заводу задля збільшення його потужностей і створення додаткових робочих місць.

kosarskyj spyrtzavod2

Увесь спирт, вироблений тут, закуповує «Національна горілчана компанія». Це – стратегічний партнер заводу.

– Наразі на «Косарському спиртовому заводі» вже виробили близько 40 тисzx декалітрів спирту, – каже директор департаменту управління виробництвом «Баядера Холдингу», у складі якого перебуває «Національна горілчана компанія», Микола Бабич. – Ми весь цей обсяг придбали. Якість заслуговує на найвищі оцінки. Ми вже навіть випустили продукцію з косарського спирту. Розраховуємо, що завод вийде на свою потужність, а це – 110-120 тис. декалітрів спирту на місяць.

Натепер на «Косарському спиртовому заводі» розробляють подальшу стратегію розвитку.

kosarskyj spyrtzavod6jpg

kosarskyj spyrtzavod45jpg