Відновлення судноплавства та туризм: Херсонщина і Черкащина домовилися про співпрацю (ФОТО)

13
besplatka_728_90_ukr

18 січня Черкаська обласна державна адміністрація підписала угоду про співпрацю з Херсонською обласною державною адміністрацією. Співробітництво відбуватиметься у торговельно-економічній, науково-технічній та культурній сферах. 

З повним текстом угоди можна ознайомитися ТУТ.

11

- Наші регіони різні за своєю географічною і економічною структурою, історичними традиціями, але вони спільні у своїй меті, у прагненні бути ефективними, успішними. Те, що об’єднує людей і на Херсонщині, і на Черкащині — це прагнення бути щасливим, мати якісну освіту, гідну роботу і заробітну плату. Саме для цього ми збираємося, обмінюємося досвідом, адже саме така жива комунікація пришвидшує процеси, — прокоментував мету підписання сьогоднішньої угоди Роман Боднар.

4

- Підписання цієї угоди для нас означає, що ми зшиваємо Україну і робимо Черкащину і Херсонщину ближчими. Це стосується і туризму, і культури, і освіти, і, безумовно, економіки. Ми уже працюємо над тим, щоб реалізувати цю угоду через конкретні заходи і проєкти, — додав голова Херсонської облдержадміністрації Юрій Гусєв.

17

Після офіційної зустрічі робочі групи з обох регіонів напрацьовуватимуть подальші плани. Наразі вже є домовленість про проведення спільного міжрегіонального форуму, проведення спільних проєктів, які стосуватимуться розвитку інфраструктури внутрішніх водних перевезень, оскільки обидва регіони об’єднує річка Дніпро, та багатьох інших галузей. Робочі групи обмінюватимуться досвідом у будівництві і ремонті доріг, у реалізації регіональних проєктів.

У сфері культури представники Херсонщини уже зараз пропонують запустити «потяг дружби», який готовий вирушити з Херсонщини на Черкащину уже на Шевченківські дні, щоб познайомити жителів південної області з сакральними місцями, традиціями і надбаннями центрального регіону України. А вже влітку, на Чорноморських іграх черкащан чекатимуть на Херсонщині.

1

- Наразі ми працюємо над розробкою бренду регіону, — поінформував заступник голови ОДА Роман Карманнік, — щоб принаймні зрозуміти з чим ми, черкащани, себе асоціюємо і як ми хочемо, щоб про нас знали вся Україна і світ. До речі, ми переймали і у вас (у Херсонської області — ред.) досвід, побачили багато спільного.

Великі перспективи у двох областей й у роботі по напрямку Е40, а саме: відновленню річкового судноплавства, вважає ще один заступник голови ОДА Дмитро Ляшов:

«Ваша область — це ворота для експорту, ми частково вантажна база для цього експорту. На жаль, у нас зараз в повному обсязі не працює річкова інфраструктура, що дає додаткові навантаження і на дорожню інфраструктуру. Тож потрібно потрібно працювати над відновленням річкових перевезень».

У перспективі, за умови відновлення роботи черкаського аеропорту, між двома областями може розвинутися напрямок малої авіації.

Можлива співпраця і в соціальній сфері, зокрема, щодо оздоровлення категорійних груп населення: дітей з інвалідністю, чорнобильців, учасників АТО і т.д, які потребують реабілітації і лікування.

- Для початку нам потрібно обмінятися листами, де ми опишемо наші можливості і наші потреби. Коли ми все це сопоставимо, ми зможемо предметно говорити, — підсумував Роман Боднар.

First1

Можливо Вас зацікавить