Відомому журналісту та письменнику Черкащини вручили обласну краєзнавчу премію

Відомому журналісту та письменнику Черкащини вручили обласну краєзнавчу премію
в Новини

Журналіст і письменник із Звенигородщини Феофан Білецький отримав краєзнавчу премію імені Михайла Максимовича.

Уже другий рік поспіль вручення обласної краєзнавчої премії імені Михайла Максимовича відбувається у науковій бібліотеці імені М. Максимовича Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

Відкриваючи захід, голова правління обласної організації національної спілки краєзнавців України, професор Черкаського національного Василь Мельниченко зазначив, що висока нагорода присуджується відомим краєзнавцям із міст і районів області, які підготували та видали праці про славне минуле й сучасне Черкащини, роблять вагомий внесок у справу громадянсько-патріотичного виховання.

Цього року лауреатом премії став добре знаний на Черкащині журналіст і краєзнавець Феофан Білецький із Звенигородки — автор книги «Розкажи мені, Тікичу. Буки від давніх часів до сьогодення». У ній автор висвітлює історію селища Буки на Маньківщині, де він народився та де пройшли його дитячі роки.12

Окрім цієї книги, перу Феофана Білецького належить низка інших краєзнавчих видань — нариси з історії Звенигородщини «Вічний подзвін Звенигори», «Звенигородка: мала енциклопедія», документально-публіцистичні твори «Грудьми проти вітру» про село Неморож на Звенигородщині, «Звенигородський дивак» — про батька всесвітньовідомого академіка Агатангела Кримського, Юхима Кримського — громадського діяча, краєзнавця, педагога, літератора, видавця й бібліографа. У книжці «Зелені шати Шевченкового краю» досліджується історія становлення лісівничої справи на Звенигородщині.

Диплом лауреата премії імені Михайла Максимовича Феофану Білецькому вручив голова конкурсної комісії з присудження премії професор Валентин Лазуренко.

Лауреата 2015 року привітала проректор Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького, професор Тетяна Запорожець, яка наголосила на ролі краєзнавства як важливого засобу пізнання рідного краю і виховання любові до малої батьківщини та України, розповіла про систему патріотичного виховання в університеті.

Слова вітання на адресу Феофана Білецького виголосили відповідальний секретар обласної організації Національної спілки журналістів України Василь Трохименко, директор наукової бібліотеки імені Максимовича ЧНУ ім. Б.Хмельницького, доцент Григорій Голиш.

А заступник директора школи із села Богуславець на Золотоніщині Тетяна Москаленко вручила лауреату символічну торбинку зі цвітом 300-літньої «липи Максимовича», яка і сьогодні росте неподалік від садиби М. Максимовича на його батьківщині.

Музично-пісенні вітання учасникам урчистостей подарували Людмила Очеретяна (камерна капела бандуристів облдержадміністрації) та студенти Черкаського музичного училища — Юрій Михайлюк, Даяна Романова та Олександр Скляр.

Автор – голова правління обласної організації Національної спілки краєзнавців України Василь Мельниченко 

2