
До п’яти років позбавлення волі: на Умащині судитимуть ухилянта

Прикордонники отримають від черкащан чотири автівки

Черкаський танцювальний колектив отримав Почесну нагороду

Як виплачують нараховані суми пільг із 1 січня 2023 року: пояснення Пенсійного фонду

Черкаських вчителів нагородили відзнаками МОН

Завтра на Корсунщині прощатимуться із полеглим Олегом Собченком

Ліки, засоби обігріву, генератор, авто: черкаським військовим в районі Кремінної потрібна допомога

За крадіжку мобільного телефону в уманчанки, одесит сяде в тюрму на 6 років

Погрожував фізичною розправою: на Уманщині засудили місцевого жителя

Черкаський викладач отримав візднаку від Залужного

Ще 850 рашистів не повернуться додому живими

У санаторній школі на Черкащині ліквідували спалах ротавірусної інфекції

У іноземця вилучили земельну ділянку в історичному центрі Умані

44 кримінальні провадження: черкаські браконьєри сплатять державі понад два мільйони гривень
- Видання Вичерпно
- Новини
- До п’яти років позбавлення волі: на Умащині судитимуть ухилянта
Відсьогодні у Черкасах заборонено продавати пиво у кіосках

Від сьогодні для продажу пива потрібна ліцензія, оскільки відтепер пиво прирівнюється до алкогольних напоїв, які заборонено реалізовувати через дрібнороздрібну торговельну мережу, передає УНН.
Такий порядок реалізації цього напою передбачений змінами до Податкового кодекс України та Закону України “Про державне регулювання виробництва і обіг спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, які від сьогодні наули чинності.
Згідно з новими положеннями вищевказаних законів, пиво віднині визначається як “насичений діоксидом вуглецю пінистий алкогольний напій з вмістом етилового спирту від 0,5 відсотка об’ємних одиниць, отриманий під час бродіння охмеленого сусла пивними дріжджами, що відноситься до товарної групи УКТ ЗЕД за кодом 2203”.
Також варто додати, що алкогольні напої, в яких концентрація етилового спирту перевищує 0,5 відсотка об’ємних одиниць, які будуть вважатися слабоалкогольними напоями. До них відносяться виноградні вина, вермути та інші зброджені напої (наприклад, перрі або сидр).
Ліцензія на торгівлю видається терміном на один рік і має бути обов’язково зареєстрована в органі Державної фіскальної служби України, а в сільській місцевості в органах місцевого самоврядування за місцем торгівлі суб’єкта господарювання.
Зазначимо також, що плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями становить 8 тис. грн за кожен з напоїв, зазначених в ліцензії РРО, що знаходиться у місці торгівлі. Плата за ліцензію здійснюється щоквартально рівними частками і зараховується до місцевих бюджетів.
Суб’єкти господарювання (у т. ч. платники єдиного податку), які здійснюють роздрібну торгівлю пивом (у т. ч. тільки пивом), повинні до 1 липня обов’язково обладнати місця торгівлі реєстраторами розрахункових операцій.
Важливо також зазначити, що з 1 липня заборонено продаж пива через дрібнороздрібну торговельну мережу (кіоски, ларьки, палатки, павільйони для сезонного продажу товарів тощо).