
Черкаські енергетики вперше за дев’ять місяців відновили світло у селі на Херсонщині

У Золотоноші на залізничному вокзалі приймають допомогу для херсонців

Унаслідок ракетної атаки по Уманщині десять людей травмовані

У річці Тясмин потонула дитина

Рятувальники ліквідували наслідки ракетних ударів на Уманщині (ВІДЕО)

Уманчанин, який незаконно спиляв дерева в урочищі, сплатить штраф

Уманська художниця присвятила артвитвір “Україна з дитиною” трагедії, яка сталася 28 квітня

На Жашківщині засуджено двох чоловіків, які сітками виловлювали рибу

Ракетний удар по Уманщині: відомо про вісьмох потерпілих (ФОТО)

Понад 212 тисяч знищених росіян: у Генштабі оновили дані про втрати ворога

У Черкасах група молодиків збували наркотики на вулицях міста

У Черкасах правоохоронці допомогли загасити авто

Черкаські спортсмени боролися за нагороди Чемпіонату України

На Золотоніщині за службову недбалість судитимуть бухгалтера
- Новини
- Черкаські енергетики вперше за дев’ять місяців відновили світло у селі на Херсонщині
Рух тролейбусів за допомогою Mapamagic вже можна відслідкувати, а з перевізників погодився тільки один

ІТ-компанія «Ekreative» розробила соціальний проект – додаток Mapamagic, за допомогою якого кожен бажаючий зможе наперед знати, через скільки часу під’їде потрібний для нього тролейбус до зупинки, на якій він перебуває. Додаток уже тиждень доступний для скачування в Google Play Market на Android та IOS. Він абсолютно безкоштовний та доступний для кожного черкащанина.
Як працює додаток mapamagic?
Виставивши власне місце знаходження на мапі, додаток показує найближчі зупинки. Вибравши одну зупинку, можна переглянути, через скільки часу саме до цієї зупинки приїдуть тролейбуси.
У додатку можна розгорнути повну карту міста та переглянути рух тролейбусів усіх маршрутів.
Кожні 10 секунд карта оновлюється, тому можна у реальному часі спостерігати за рухом потрібного тролейбуса.
– Ми розуміємо, що додатком користуватимуться прості черкасці, тому намагалися зробити інтерфейс якомога доступнішим для пересічного громадянина, – сказав директор ІТ-компанії «Ekreative» Віктор Євпак.
Додаток Mapamagic показує лише рух маршрутів тролейбусів. Із приватними перевізниками, зізнаються розробники, домовитися складніше.
Маршрутки напряму непідконтрольні міській владі. Більшість перевізників відмовилися установлювати цей додаток у маршрутках. Лише один перевізник зрозумів розробників та погодився на їхню пропозицію. Це був ПАТ «Черкасиавтотранс», якому підконтрольні маршрутки № 8, 21, 26 та 27.
– Але один перевізник – це крапля в морі, – із сумом зазначає Віктор Євпак. – Тому ми хочемо достукатися до перевізників, щоб вони дали згоду на установку GPS-трекерів. Я розумію, що це для них не комфортно. Тому що буде видно, чи всі автобуси на лінії, коли вони відхиляються від маршруту, контроль за водіями. Але з іншого боку їм теж вигідно мати цей сервіс у маршрутках. Я готовий показувати перевізникам, як вони будуть більше заробляти за допомогою цього сервісу.
Якщо у всьому громадському транспорті міста буде встановлений додаток Mapamagic, то Черкаси стали б першим містом в Україні, яке мало б повністю єдину транспортну систему. Віктор Євпак наголосив, що їхня компанія розраховує на міську владу, яка, на їхню думку, може повпливати на перевізників.
– Я вірю, що це лише справа часу. Тільки хотілося б, щоб це сталося якомога швидше, – говорить Віктор Євпак. – Ми почнемо із декількох перевізників і намагатимемося переконати інших.
За словами розробників, це перша версія додатку, тому будуть її удосконалювати. Також у їхніх планах створити пілотне табло на зупинці, щоб черкасці змогли бачити рух транспорту, і як скоро він до них приїде.
Переглянути інформацію про додаток Mapamagic та завантажити його можна за цим посиланням: mapamagic.com.
