Рух тролейбусів за допомогою Mapamagic вже можна відслідкувати, а з перевізників погодився тільки один

Рух тролейбусів за допомогою Mapamagic вже можна відслідкувати, а з перевізників погодився тільки один
в Новини, Освіта і наука

ІТ-компанія «Ekreative» розробила соціальний проект – додаток Mapamagic, за допомогою якого кожен бажаючий зможе наперед знати, через скільки часу під’їде потрібний для нього тролейбус до зупинки, на якій він перебуває. Додаток уже тиждень доступний для скачування в Google Play Market на Android та IOS. Він абсолютно безкоштовний та доступний для кожного черкащанина.

14152044_10205416737177256_1302684286_o

Як працює додаток mapamagic?

Виставивши власне місце знаходження на мапі, додаток показує найближчі зупинки. Вибравши одну зупинку, можна переглянути, через скільки часу саме до цієї зупинки приїдуть тролейбуси.

У додатку можна розгорнути повну карту міста та переглянути рух тролейбусів усіх маршрутів.

Кожні 10 секунд карта оновлюється, тому можна у реальному часі спостерігати за рухом потрібного тролейбуса.

14151872_10205416737017252_1239509863_o

– Ми розуміємо, що додатком користуватимуться прості черкасці, тому намагалися зробити інтерфейс якомога доступнішим для пересічного громадянина, – сказав директор ІТ-компанії «Ekreative» Віктор Євпак.

Додаток Mapamagic показує лише рух маршрутів тролейбусів. Із приватними перевізниками, зізнаються розробники, домовитися складніше.

Маршрутки напряму непідконтрольні міській владі. Більшість перевізників відмовилися установлювати цей додаток у маршрутках. Лише один перевізник зрозумів розробників та погодився на їхню пропозицію. Це був ПАТ «Черкасиавтотранс», якому підконтрольні маршрутки № 8, 21, 26 та 27.

– Але один перевізник – це крапля в морі, – із сумом зазначає Віктор Євпак. – Тому ми хочемо достукатися до перевізників, щоб вони дали згоду на установку GPS-трекерів. Я розумію, що це для них не комфортно. Тому що буде видно, чи всі автобуси на лінії, коли вони відхиляються від маршруту, контроль за водіями. Але з іншого боку їм теж вигідно мати цей сервіс у маршрутках. Я готовий показувати перевізникам, як вони будуть більше заробляти за допомогою цього сервісу.

Якщо у всьому громадському транспорті міста буде встановлений додаток Mapamagic, то Черкаси стали б першим містом в Україні, яке мало б повністю єдину транспортну систему. Віктор Євпак наголосив, що їхня компанія розраховує на міську владу, яка, на їхню думку, може повпливати на перевізників.

– Я вірю, що це лише справа часу. Тільки хотілося б, щоб це сталося якомога швидше, – говорить Віктор Євпак. – Ми почнемо із декількох перевізників і намагатимемося переконати інших.

За словами розробників, це перша версія додатку, тому будуть її удосконалювати. Також у їхніх планах створити пілотне табло на зупинці, щоб черкасці змогли бачити рух транспорту, і як скоро він до них приїде.

Переглянути інформацію про додаток Mapamagic та завантажити його можна за цим посиланням: mapamagic.com.

14163740_10205416738017277_2055592903_o