Військові, які повернулися із війни, зможуть безкоштовно навчатися в черкаських закладах освіти

Військові, які повернулися із війни, зможуть безкоштовно навчатися в черкаських закладах освіти
в Новини

Аби допомогти воїнам та членам їхніх родин у соціально-професійній адаптації, у Черкасах планують втілити програму безкоштовної соціально-професійної адаптації військовослужбовців, які повертаються з війни.

Про це повідомили в пресслужбі ЧМР.

За словами начальниці управління соціальних гарантій та персоніфікованого обліку Валентини Литвинович, зараз на обліку в Департаменті соціальної політики стоїть 45 осіб із числа звільнених з військової служби, ветеранів війни, осіб, котрі мають особливі заслуги перед Батьківщиною та членів їх сімей, постраждалих учасників Революції Гідності.

«Всі вони бажають отримати професію водія. Департамент надає їм перелік закладів, де вони можуть пройти соціальну та професійну адаптацію, а людина сама обирає, який їй до вподоби. Цього року вийшли зміни до порядку фінансування, і надалі будуть діяти тристоронні договори: між людиною, яка бажає пройти навчання чи перекваліфікацію, департаментом соціальної політики і навчальним закладом, який має відповідати вимогам урядової постанови», – зазначила Валентина Литвинович.

Керівники закладів професійно-технічної освіти міста розповіли, як відбувається навчання і видача сертифікатів про освіту,  допрофесійна, професійна підготовка, підвищення кваліфікації робітників, інклюзивно-професійне навчання тощо. Визначили першочергові кроки, необхідні  для реалізації задуманого.

«Заклади професійно-технічної освіти міста мають необхідну матеріально-технічну базу, педагогічні кадри, і готують фахівців саме виробничих професій, які зараз користуються великим попитом на ринку праці. Тому є хорошим місцем здобуття нової освіти, перекваліфікації чи підвищення кваліфікації воїнів, які повернулися з війни, і через отримані травми змушені шукати нову професію, заново пристосовуватися в житті. Вважаємо, що реалізація такої програми дуже своєчасна і готові включитися в її розробку та реалізацію», – сказала директорка черкаського професійного автодорожного ліцею Ольга Філіпова.

Відтак буде напрацьовано механізм надання професійної перекваліфікації наших воїнів-захисників. Зокрема, безкоштовні курси, навчання у закладах професійно-технічної освіти міста за різними спеціальностями тощо.

«Наші заклади профтехосвіти мають колосальний перелік професій і спеціальностей, які можна здобути, – сказала заступниця Черкаського міського голови Марина Гаркава. – Тому влада Черкас почала напрацьовувати механізм реалізації програми підтримки захисників і захисниць України за кошти міського бюджету. Сюди будуть входити адаптаційні, психологічні, соціальні напрями. Зараз воїни живуть і воюють, аби ми тут могли спокійно жити і працювати. А потім ми тут будемо працювати для того, аби вчасно простягнути їм руку допомоги».

Для вивчення попиту на окремі професії, котрі пропонують заклади професійно-технічної освіти Черкас, буде проведено цільове електронне опитування. Тому всім зацікавленим пропонується переглянути нижче вказані посилання на ці заклади, аби докладніше ознайомитися з їхніми  пропозиціями. ДНЗ «Черкаське вище професійне училище»: