Військовий облік жінок відтермінували щонайменше на один рік – Міноборони

Військовий облік жінок відтермінували щонайменше на один рік – Міноборони
в Новини

Міноборони відтермінувало терміни взяття жінок відповідних професій/спеціальностей на військовий облік ще на рік – до 1 жовтня 2023 року. Відповідний наказ 6 вересня підписав міністр оборони Олексій Резніков. Тому жодних заборон на виїзд жінкам за кордон від 1 жовтня не буде.

Про це заступниця міністра оборони Ганна Маляр написала у своєму Телеграмі.

За її словами, взяття на військовий облік жінок матиме виключно добровільний характер. Наразі в парламенті на рівні профільного комітету Верховної Ради ще доопрацьовується проєкт Закону “Про внесення змін до статті 1 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”.

“Цей наказ не змінює норм чинного законодавства, але він дозволить Комітету, а потім і парламенту в цілому, доопрацювати і внести зміни до законодавства, аби врегулювати це питання. Ми ж у межах своїх повноважень можемо лише відтермінувати терміни. Тож ще на рік – до 1 жовтня 2023 року – їх відтерміновано, а за цей час парламентарі зможуть на законодавчому рівні встановити, що військовий облік жінок відповідних професій/спеціальностей є виключно добровільним”, – написала Маляр.

Після ухвалення відповідних змін до законодавства щодо виключно добровільного взяття на військовий облік жінок, необхідності знов і знов відтерміновувати терміни наказами Міноборони більше не буде.

“Як заявив Генеральний штаб, досвід розгортання всіх військових частин Збройних сил України та інших військових формувань до повних штатів воєнного часу свідчить, що на сьогодні в державі немає гострої потреби збільшувати кількість жінок на військовому обліку”, – написала Маляр.