Витрати, понесені на оплату навчання на рік наперед: як скористатись податковою знижкою

в Новини

Державна податкова інспекція у м. Черкасах доводить до відома платників, що наказом ДФС України від 06.04.2015 року №247 затверджена Узагальнююча податкова консультація щодо включення до податкової знижки за звітний рік сум витрат, понесених у минулому році на оплату вартості навчання за місяці звітного року.

Зокрема, нормами Податкового кодексу України передбачено, що до податкової знижки за звітний календарний рік дозволено включати витрати за навчання понесені платником протягом звітного податкового року. Але слід зазначити, що, відповідно до умов договору, плата за навчання може вноситись як за весь період навчання повністю і одноразово, так і частками – помісячно, посеместрово, щорічно. Оскільки навчальний рік триває 12 місяців та розпочинається, як правило, 1 вересня, то до навчального року (семестру) включаються  місяці календарного року наступного за звітним.

“Таким чином, якщо навчання оплачується одним платіжним документом (квитанцією) за місяці  навчального року, який включає місяці календарного року наступного за звітним, то при включенні до податкової знижки за звітний рік слід враховувати суму витрат (частину) у розрахунку за кожний повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року. Решта суми, сплаченої за таким платіжним документом (квитанцією), може бути включена платником податку при реалізації права на податкову знижку у наступному році”, – зазначила заступник начальника ДПІ у м. Черкасах Анна Білик.

Громадяни, які бажають скористатись правом на нарахування податкової знижки відносно минулорічних витрат, можуть його реалізувати до 31 грудня 2015 року шляхом подання податкової декларації про майновий стан і доходи. Від жителів міста Черкаси вона приймається за адресою: бульв. Шевченка, 307, 4 поверх. Додаткову інформацію щодо заповнення декларації можна отримати за тел. 45-28-89.

ДПІ  у м. Черкасах