Водії Черкащини не оцінили старання ДАІвців перетворитися із карального органу на сервісний

Водії Черкащини не оцінили старання ДАІвців перетворитися із карального органу на сервісний
в Новини, Суспільство

На звернення громадськості УДАІ УМВС України в Черкаській області провело експеримент по зменшенню адміністративного впливу на водіїв та застосуванню більше попереджувальних заходів. Проте, на жаль, експеримент можна вважати невдалим, адже по факту кількість водіїв, які керували у нетверезому стані, збільшилася у 2,5 рази.

Поштовхом для проведення подібного експерименту послугували, за словами головного ДАІвця області Олега Ткаченка, звернення людей із скаргами на дуже часті зупинки їхнього автотранспорту працівниками Державтоінспекції.

 – У нас дійсно в Черкасах і області був такий експеримент, який полягав у тому, що ми зменшили зупинки транспортних засобів і більше почали проводити профілактичну роботу. Тобто фактично налаштували нашу роботу більше на сервісну службу, а не на каральну. Проте, на жаль, було зафіксовано збільшення кількості нетверезих водіїв. Я роблю висновок, що наразі більш ефективним методом залишається зупиняти і перевіряти водіїв, – прокоментував результати експерименту на прес-конференції Олег Ткаченко.

Його невдачу він в основному пов’язує з тим, що ще занадто великий відсоток несвідомих водіїв, які таку ініціативу зі сторони ДАІ сприймають для себе як “зелене світло” для вчинення дорожньо-транспортних правопорушень.

 – Можливо скаржилися якраз дисципліновані водії, але, як показує статистика і практика, їх, на жаль, менше, – відзначив начальник УДАІ УМВС України в Черкаській області.

Чи не ставить це під загрозу проведення реформування самої Даржавтоінспекції, яке розпочнеться після 7 листопада? Побачимо згодом…

Читайте також: За 9 днів проведення профілактичної операції “П’яний водій – злочинець!” виявили 198 нетверезих водіїв