Водії, швачки та трактористи: які професії на Черкащині найбільш затребувані

Водії, швачки та трактористи: які професії на Черкащині найбільш затребувані
в Новини

Станом на 1 січня 2023 року в середньому по Черкаській області на одне вільне робоче місце претендували 19 безробітних, на 1 січня 2022 року – 24 особи.

Про це інформує пресслужба Черкаського обласного центру зайнятості.

У січні-грудні 2022 року найбільший попит роботодавців Черкащини спостерігався на робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин – 29,6% (водій автотранспортних засобів, тракторист-машиніст); кваліфікованих робітників з інструментом – 12,6% (в’язальник схемних джгутів, слюсар-ремонтник, швачка); працівників найпростіших професій – 17,6%.

Найбільша невідповідність попиту на робочу силу та її пропозиції у професійно-кваліфікаційному розрізі спостерігалася серед працівників, які раніше були зайняті у фінансовій сфері (на 1 вакансію станом на 1 січня 2023 року претендувало 84 особи) та у сфері мистецтва, спорту, розваг і відпочинку – 52 особи.

Нестача кадрів у січні-грудні 2022 року спостерігалася серед представників таких професій, як: електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, робітник з благоустрою, оператор виробничої дільниці, водій тролейбуса, слюсар аварійно-відновлювальних робіт, лікар-терапевт.

На цей час у Черкаській обласній службі зайнятості зареєстровано близько 12 вакансій для медичних працівників. Зокрема, є потреба у лікарях загальної практики – сімейних лікарях, лікарях-терапевтах, лікарях-кардіологах, психіатрах, педіатрах, стоматологах, лікарях з ультразвукової діагностики, інфекціоністах та невропатологах.