“Вогневий модуль”: у Черкасах з’явився сучасний тренажер для пожежників (ВІДЕО)

“Вогневий модуль”: у Черкасах з’явився сучасний тренажер для пожежників (ВІДЕО)
в Новини, Чергова частина

Сьогодні, 24 листопада, у Черкаському інституті пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля відбулася презентація тренажеру «Вогневий модуль». Він має пожежно-технічне обладнання та спорядження, що підвищує рівень безпеки під час навчань пожежників. 

Завдяки тренажеру рятувальники зможуть відпрацьовувати навички гасіння внутрішніх пожеж у вогневому тренажері контейнерного типу. Вогневий модуль призначений для тренувань пожежних в умовах, максимально наближених до реальних. Він представляє собою імітацію внутрішньої пожежі – пожежі у приміщенні, де можуть перебувати люди.

Записати2

Під час занять сертифіковані інструктори інституту в тренажері «Вогневий модуль» відпрацювали проведення розвідки пожежі, вентиляції та її впливу на обстановку, провели роботу із пожежними стволами. Також за допомогою тепловізора провели пошук «постраждалих» від пожежі у приміщенні, ліквідували витік газу з цистерни.

Записати5

Програму підготовки у тренажері «Вогневий модуль» за напрямом гасіння внутрішніх пожеж опрацьовано в ЧІПБ імені Героїв Чорнобиля спільно з Головною школою пожежної служби, м. Варшава (Республіка Польща).

Записати4

Проєкт співфінансований Міністерством закордонних справ Республіки Польща в рамках польської співпраці розвитку для уніфікації стандарту підготовки за напрямом гасіння внутрішніх пожеж.

“Ця співпраця показала, настільки важливою є потреба для практичних підрозділів України у їхній підготовці і навчанні. Спочатку ми почали працювати зі Львовом, тоді ми поставили завдання навчити пожежників працювати із сучасним обладнанням. Зараз ми плануємо обладнати такі регіональні центри підготовки по всій Україні”, – зазначив Рафал Матушкевич, координатор проєкту від Головної Школи Пожежної Служби Республіки Польщі.

Програма поступово наближає курсантів від ключових знань та понять про пожежу до найефективніших способів організації її гасіння із урахуванням сучасних відомостей науки та найраціональнішого способу підготовки, який використовується у всьому світі – Compartment Fire Behaviour Training.

Записати1

Під час проведення занять учасники матимуть можливість безпосередньо побачити процес розвитку пожежі у приміщенні, зможуть навчатись «читати» ознаки поведінки пожежі, а також визначати, яким чином оперативні дії вплинуть на розвиток і середовище пожежі.

«Ми віримо в те, що це був лише перший етап, але ми маємо ще багато планів. Зараз ми працюємо над іншою програмою, що дозволить в майбутньому отримати багатомодульні контейнери, які ще краще зможуть підвищувати рівень підготовки фахівців для ДСНС», – зауважила Тетяна Чубіна, координаторка проєкту від ЧІПБ імені Героїв Чорнобиля, професорка.

Детальніше дивіться у нашому відео: