Вокаліст гурту «Біла Вежа» розповів, чому співати українською — модно (ІНТЕРВ’Ю)

в Інтерв'ю Культура Новини

Рок-гурт «Біла Вежа» було сформовано у далекому 2002-ому році, коли троє хлопців вирішили довести іншим, що музика — це не просто хобі, а сенс життя. Завдяки тривалим репетиціям та наполегливості гурт потрапив до ТОП-5 найкращих виконавців шостого сезону відомого співочого шоу «Х-Фактор». Виконавці рок-гурту переконані, що досягти успіху можна лише завдяки спільній меті та мрії. В ексклюзивному інтерв’ю для «ВиЧЕрпно» вокаліст рок-гурту «Біла Вежа» Максим Іващенко, який виступав на черкаському науково-розважальному фестивалі «Мрія-Фест», розповів про історію створення гурту та які кроки потрібно робити для того, аби не загубитися серед інших музичних виконавців.

— Звідки виникла ідея створення рок-гурту? Хто був ініціатором цієї ідеї?

— У 2002-ому році троє однокласників Женя, Сергій і Андрій, яким дуже подобався рок 80-х, вирішили створити власний рок-гурт. Тривалий час вони грали, проводили репетиції, інколи виступали, до групи постійно приєднувалися нові учасники. Я ж став вокалістом гурту у 2009-ому році. Ми з хлопцями вирішили, що для того, аби досягти успіху, потрібно серйозно і наполегливо ставитися до своєї роботи. Спочатку намагалися писати тексти пісень російською, але потім зрозуміли, що потрібно писати виключно українською. У цьому є якась родзинка. На той час не було такої великої кількості українських гуртів, яка є зараз. Відповідно, що і здивувати слухачів було легше.

Вокаліст гурту

Фото: «ВиЧЕрпно»

— Розкажіть, яка головна родзинка вашого гурту?

— Ми не граємо на публіку, а залишаємося на сцені такими якими є у житті. Також ми не женемося за великими грошима, приїжджаємо і даруємо людям насолоду від української музики, намагаємося  на кожному концерті викластися по максимуму. Траплялися такі випадки, що на концерти приходили по 10 людей. Попри всі труднощі завжди відпрацьовуємо програму так, ніби виступаємо перед цілим стадіоном.

— Після завершення різних проектів багато виконавців і гуртів припиняють свою творчість. Що потрібно робити для того, аби не загубитися серед інших виконавців?

— Останнім часом на радіо і телебаченні покращилося ставлення до української музики і її стало лунати значно більше. Співати українською — модно. Це може стати однією із головних родзинок сучасного виконавця. А взагалі потрібно робити щось унікальне, створювати прикольний звук, писати оригінальні тексти пісень. Зараз дуже багато однакових гуртів, які важко відрізнити.

Вокаліст гурту

Фото: «ВиЧЕрпно»

— Хто створює пісні для вашого гурту? Яка з усіх пісень є найулюбленішою?

— Тексти пісень і частину музики пише наш бас-гітарист Євген Скоценко. Трапляється й таке, що придумуємо пісні шматками. Потім складаємо все до купи і записуємо. Із нашого репертуару моєю найулюбленішою піснею є «Давай». Мабуть, тому що її написав я. Вона романтична, але складна за текстом і технікою виконання.

— Що можете порадити українським гуртам, які тільки починають свій творчий шлях. Які кроки до успіху потрібно робити?

— По-перше, не потрібно боятися сцени. Коли я вперше співав, то трусилися ноги, зникав голос і забував слова. Потрібно постійно тренуватися, вдосконалювати себе та слухати інші гурти. Наприклад, нещодавно для себе відкрив молоду вокалістку Біллі Айліш. Її творчість одразу сподобалася мені. Я не кажу, що треба наслідувати інших виконавців, але треба брати для себе фішки, якими можна зачепити публіку.

Вокаліст гурту

Фото: «ВиЧЕрпно»

— Чи важко поєднувати родину і творчість?

— Насправді, ні. Наші жінки і діти розуміють, ким працюють їх татки. Вони нас постійно підтримують і приходять на наші концерти.

— Розкажіть, чи колись вже виступали з гуртом перед черкаською публікою? 

— Взагалі я дуже люблю Черкаси. Я часто приїжджаю до цього міста, бо маю тут родичів. Ми вже двічі виступали перед черкащанами. Тут завжди сприймають наші пісні дуже тепло і з емоціями.

Вокаліст гурту

Фото: «ВиЧЕрпно»

Можливо Вас зацікавить

Інтерв'ю
«Життя за кордоном інше», — засновник відомого театру пародії розповів про творчість на Кіпрі
Ексклюзив
Музика нової ери: черкащанин створив оркестр, аналогів якому немає у світі (ФОТО, ВІДЕО)
Ексклюзив
«Якщо треба бути вищою — я вдягну підбори, якщо треба бути нижчою – я стану на коліна», — акторка черкаського театру про покликання, яке стало життям (ІНТЕРВ’Ю)