Володимир Лашкул: «Черкащина-Академія» за крок до Першої ліги. Що далі?

в Новини Спорт
0 Коментарів
besplatka_728_90_ukr

До завершення чемпіонату України в Другій лізі залишився один тур. У зоні «А» єдиний представник Черкащини в професіональному футболі – ФК «Черкащина-Академія» — посідає перше місце з 48-ма очками. У потилицю команді «дихає» «Минай» — 46 очок. Для виходу в Першу лігу «академіків» в останній грі з рівненським «Вересом» 25 травня влаштує й нічия. Про це пише «Провінція».

Якщо «Черкащина-Академія» таки виправдає надії вболівальників (весняну частину сезону наші футболісти демонструють якісну гру в більшості матчів), то на що команда розраховує в наступному сезоні?

Про це «Провінція» запитала в Президента ФК «Черкащина-Академія» Володимира Лашкула.

- Володимире Григоровичу, «Черкащина-Академія» — на відстані одного кроку від Першої ліги?

- …Давайте почекаємо до суботи. Треба перемагати «Верес»…

- …Так. Але припустимо, що вже цього літа команда починає виступи в Першій лізі…

- Зробимо все, щоб не мати проблем, як у листопаді 2013 року, коли я очолив ФК «Славутич» ( нагадаємо, що «Черкащина-Академія» — правонаступник «Славутича» та «Черкаського Дніпра»). Де грати наступного сезону? Якщо продовжувати грати в Білозір’ї, слід вирішити кілька важливих питань, пов’язаних з реконструкцією стадіону. Побудувати другу трибуну та провести реконструкцію футбольного поля.

Найважливіше: з 2013 року я залишаюся одночасно президентом та інвестором футбольного клубу. За ці 5-ть з половиною років ми з бізнес-партнерами вклали у розвиток черкаського футболу надзвичайно багато власних коштів. Одне лише будівництво Академії футболу в Білозір’ї обійшлося нам у 40 мільйонів гривень.

За увесь цей час керівники з обласної державної адміністрації та обласної ради закликали мене потерпіти. Поважні бізнесмени – давали обіцянки, що ось-ось підставлять плече. Коли ж воно буде підставлено, те плече? А були й такі, що використали бренд і прапор ФК «Черкаський Дніпро» для вирішення своїх політичних планів, меркантильних інтересів, для власних бізнес-проектів.

- Кого Ви маєте на увазі?

- Не на часі. Після суботи, в разі виходу нашої команди в Першу лігу, треба буде й про них сказати…

Проект «Черкащана –Академія» повністю фінансується ТМ «Імперія яхт», власником якої я є. На даний момент фінансові можливості у мене зовсім не такі, як були раніше…

Яхтенний ринок не лише в Україні, а й у Європі та світі – відчуває зменшення попиту на яхти. Тому фінансового ресурсу, який крутиться в цих проектах, теж стало відчутно менше.

Запитую всіх: «Черкащина-Академія» Черкасам не потрібна? Нам що — вивести команду в Першу лігу й розпустити футболістів? Дамо кожному з них статус вільного агента – і до побачення? Такому рішенню буде аплодувати певне коло людей. Вони сплять і чекають, щоб використати наш кадровий ресурс для формування своїх команд, як це було торік зроблено після ліквідації «Черкаського Дніпра»…

Мені б цього дуже не хотілося. Не тому тільки, що в ФК та черкаський футбол вкладено понад 5 років життя. На даний момент у нас класна команда, з добротними гравцями.

1558695004_0

Зверніть увагу, як додав у грі Віталій Бойко! На якому високому рівні грає ветеран Дмитро Кошелюк… На очах зростає молодий Вадим Чорний.

Перший сезон в професіональному клубі грає голкіпер Майборода, але яку надійність він демонструє!

…Ця команда може з честю представляти Черкаську область у Першій лізі. І навіть вище…

- Чого не вистачає «Черкащині –Академії» для виступів у Першій лізі? 

- 30 травня має відбутися сесія Черкаської обласної ради. Як чинний депутат, я запропонував, щоб на сесії колеги розглянули хід виконання власного рішення відносно ФК «Черкащина-Академія». Ми пропонуємо це разом з групою депутатів, які не тільки вболівають за розвиток черкаського футболу, а вже й написали заяви на отримання статусу постійних учасників футбольного клубу.

Для того, щоб заявитися до Першої ліги і отримати відповідну ліцензію, крім перемоги в Другій лізі, потрібно сформувати гарантований фінансовий ресурс на підтримку футбольного клубу. Там має бути не менше 25 мільйонів гривень.

Тому ми будемо ініціювати створення спеціального фонду, де можливо було б накопичувати позабюджетні кошти на підтримку команди майстрів, аматорського і професіонального футболу Черкащини.

Користуючись нагодою, звертаюся до міського голови Черкас Анатолія Васильовича Бондаренка.

Це добре, що в місті утворено муніципальний спортивний клуб «Дніпро». Його команда грає зараз в аматорському Чемпіонаті області. А власники й керівники декларують бажання досягти статусу професіонального футбольного клубу.

Але мене цікавить питання: яким чином кошти бюджету будуть використовуватися на утримання професіональної команди ? Адже ФК «Черкаський Дніпро» вносив відповідні пропозиції про виділення коштів, то це було неможливо. В результаті команда була змушена піти з Центрального стадіону та взагалі покинути Черкаси…

То може, враховуючи зміни в політичному житті країни, нам також потрібно робити висновки? А саме – зробити те, чого хочуть віддані вболівальники: в черговий раз перейменувати професіональний футбольний клуб «Черкащина- Академію» на «Дніпро» або «Черкаський Дніпро». І вже за кілька місяців грати у Першій лізі, збираючи тисячі шанувальників команди на Центральному стадіоні?

А молоді гравці нинішнього «Дніпра», що грають на першість Черкаської області серед аматорів, нехай набираються досвіду. Найкращі з них потім перейдуть у професійний футбол, ставши гравцями професіональної команди.

1558694805_0

Вважаю, що в футбольні справах політиці не місце. Потрібно об’єднувати зусилля для того, щоб гідно представляти Черкащину в найближчій перспективі в Прем’єр- Лізі. А розпорошувати кошти на утримання в Черкасах двох професіональних команд, вважаю, — не раціонально.

Нехай буде одна професіональна команда. Назвати її можна з урахуванням думки вболівальників. Але вона буде представляти область на найвищому рівні, а готувати гравців для неї можна на рівні муніципальної команди та аматорських колективів області(УТК, Златокрай, Росава, команда міста Драбів).

В доповнення до всього пропоную створити громадську спілку «Об’єднаний футбольний клуб територіальних громад Черкащини «Дніпро Черкащина-Академія». На її основі можна сформувати благодійний фонд підтримки команди майстрів Черкащини, муніципального спортивного клубу «Дніпро» та аматорських і професіональних команд.

- Депутати Черкаської облради готові підтримати таке рішення? 

- Сподіваюся, що здоровий глузд переможе. Тому наполягаю: якщо не об’єднати зусилля всієї області, ми ніколи не доб’ємося успіху. Наша команда буде то падати, то знову підніматися. А для чергового «підняття» команди потрібні будуть нові інвестиції і роки напруженої праці тренерів, організаторів та футболістів. Впевнений, що черкаський футбол має можливість на провідні позиції в Україні.

Команда з Петрового (Кіровоградська область), яка грала в фіналі Кубку України з «Шахтарем», довела, що нічого неможливого немає.

KAYLAS_BC

Можливо Вас зацікавить

Новини
У Лисянці розпочали ямковий ремонт дороги
Новини
Касирка з Лисянки вкрала понад пів мільйона гривень
Новини
ЧІПБ випустив 166 молодих фахівців