Волонтерська група “Патріот” подарувала дитячому козацькому табору повітряні гвинтівки

Волонтерська група “Патріот” подарувала дитячому козацькому табору повітряні гвинтівки
в Новини, Суспільство, Фото

У мікрорайоні Дахнівка, що на Черкащині, облаштували справжній козацький дитячий табір відпочинку – “Дахнівська Січ”. Протягом літа всі черкаські дітки матимуть змогу провести з користю літні канікули та відчути себе справжніми козаками. Ініціатором створення оздоровчого табору для дітей є депутат Черкаської міської ради Микола Мирза.sich12

Саме сьогодні відвідав “Дахнівську Січ” координатор київської волонтерської групи “Патріот” Олег Котенко. Основним завданням групи “Патріот” є звільнення полонених на Сході України та допомога їх сім’ям.

Олег Котенко разом з координатором групи “Патріот” в Черкаській області Станіславом Лукиричем, депутатом міськради Володимиром Халаєм подарували 3 повітряні гвинтівки для дітей, які перебувають та перебуватимуть в “Дахнівській Січі”. sich15

sich14sich10За словами Олега Котенка про “Дахнівську Січ” група “Патріот” чула давно і мала велике бажання приїхати і подивитися, як живуть діти на Січі. До того ж давно хотіли подарувати вихованцям табору козацькі атрибути.

– Ми розуміємо, що знаходячись тут, дітки якимось образом беруть участь в тій війні, в якій є Україна. Ми маємо надію, що подарована зброя буде тільки для навчань та ігор, і в майбутньому ці діти ніколи не будуть брати справжню зброю до рук. Діти – це наше молоде покоління. Ми віримо, що вони будуть справжніми козаками та козачками, – наголосив координатор київської  волонтерської групи “Патріот” і додав: –   Ми дякуємо Миколі Мирзі за подаровані 5 путівок на другу зміну в козацький табір дітям, чиї батьки досі знаходяться в полоні на Сході нашої держави. Разом – ми сила!

sich4sich16Чому взагалі вирішили створити Січ в Дахнівці? За переказами існує легенда, що саме в цьому селищі у XV столітті проживав славетний козак на ім’я Дахно. Він і створив тут, своєрідну Дахнівську Січ першим. І коли Байда Вишневецький був старостою Канівським та Черкаським та почув про козака Дахна і його Січ вирішив створити щось подібне. Бувши далекоглядним та розумним, Байда поглянувши на таку фортецю, поїхав на острів Хортиця і заснував Запорізьку Січ.

11542690_922732797800597_2125716357_o11638783_922732717800605_537906116_oВ дитячому таборі вже панує свій внутрішній військовий устрій. 10 будиночків або куренів, які розмальовані в національному стилі, вежа, ворота, сцена для різноманітних зібрань, нарад та виступів, футбольне поле, тир, басейн, кінь, який потрібен кожному справжньому козакові і самі козаки в шароварах, зі списами та шаблями в руках, які відразу зустрічають відвідувачів при вході.

sich3sich7sich2sich5sich9sich13Програма Січі для дітей складається  з різноманітних тренувань, стрільби з лука та пневматичної зброї, проведення лекцій з історії України, а саме про життя козаків на Січі, навчань елементам українського бойового гопака, їзди на конях, розповідей про основи народної медицини, елементи декоративно-прикладного мистецтва, вивчень народних українських пісень, організації різні козацьких забав на силу, спритність і витривалість та походів до Дніпра на козацьку “Чайку”.sich8

sich11

– Поки кількість набору дітей в табір у нас обмежена до 100 чоловік. До нас почали приєднуватися не тільки діти, але й спортсмени. Хоча спортсмени також діти. І козаки діти. І душа рветься кого вибирати. Адже ми маємо велике бажання виховувати справжніх патріотичних українських дітей, – розповів Микола Мирза.

sich1Орієнтовно всього протягом літа  в “Дахнівській Січі” планується 4 зміни по 14 днів кожна:

І зміна: 8 – 21 червня

ІІ зміна: 29 червня – 12 липня

ІІІ зміна: 20 липня – 2 серпня

IV зміна: 10 – 23 серпня

То ж запрошуємо черкаських дітей пройти школу козацтва та стати мужніми патріотичними громадянами своєї країни.