
“Жовтий” рівень небезпеки: синоптики попереджають про ожеледицю

У Кабміні повідомили нові критерії бронювання від мобілізації

Черкащани здобули перемогу на міжнародному багатожанровому фестивалі-конкурсі

У Черкасах змінять черги відключень світла

Черкащани зможуть отримати грант в галузі культури

Збував метадон: у Городищі правоохоронці затримали наркозбувача
Військовослужбовця з Черкащини нагородили відзнакою Президента України (посмертно)

Черкаські спортсменки посіли призові місця на чемпіонаті з волейболу

Назавжди 26 років: у Черкас попрощалися із загиблим воїном

У Черкасах судитимуть керівника підприємства за несплату понад 6 млн грн податків

Втік від служби в лавах ЗСУ: черкащанину повідомлено про підозру

У Черкасах із вікна багатоповерхівки вистрибнув чоловік

У Черкасах 14 будинків отримають кошти на відшкодування вартості за генератори

У Черкасах врятували собаку, який провалився під лід
- Видання Вичерпно
- Новини
- “Жовтий” рівень небезпеки: синоптики попереджають про ожеледицю
Види вакцин проти раку молочної залози

Вакцини використовуються в онкології для лікування різних видів раку, як засіб імунотерапії. Наразі не існує ефективної вакцини для запобігання раку молочної залози, проте вже розроблено десятки видів вакцин для лікування цього захворювання. Жодна з них ще не схвалена в Європі та США, але їх можна отримати під час участі в клінічних дослідженнях. Деякі вакцини вже проходять завершальні стадії досліджень і найближчим часом можуть стати частиною стандартного протоколу лікування раку.
Які бувають вакцини
Імунотерапія проти раку грудей досить ефективна, тому на розробку вакцин спрямовані значні зусилля вчених та значні фінансові засоби. Багато вакцин вже добре себе показали в клінічних дослідженнях. У розпорядженні вчених є такі типи вакцин:
Пептидні. Найчастіше використовують. Це невеликі білки, що складаються з 23-45 амінокислот. Вони аналогічні до пухлинного антигену, тому стимулюють активацію імунної відповіді. Такі вакцини недорогі, стабільні, зручні у транспортуванні.
Білкові. Є фрагментами білка пухлинного антигену, амінокислотна послідовність якого набагато довша, ніж у пептидів.
Вакцини проти вуглеводного антигену. Наприклад, вакцина Sialy-Tn, що являє собою дисахарид, пов’язаний з MUC-1. Він є на поверхні різних ракових клітин, включаючи рак молочної залози.
Вакцини проти пухлинних клітин. Історично це перший тип вакцин, для створення якого використовуються продукти розпаду пухлинних клітин. Вони мають недолік: висока частота аутоімунних ускладнень (імунітет може атакувати не тільки пухлина, а й власні тканини).
Вакцини з урахуванням ДНК. Новий тип вакцини. В його основі лежить послідовність ДНК, що кодує пухлинні антигени, яка зазвичай доставляється у вигляді плазмід або векторів. Вони безпечні, хоча імунна відповідь може бути слабшою, ніж при використанні вакцин інших типів.
Вакцини на основі дендритних клітин. Виробництво вакцин є технічно складним, вони виготовляються індивідуально під кожного пацієнта. Проте результати лікування хороші, а ризик розвитку ускладнень низький.
Як і коли застосовують вакцини при раку молочної залози
Вакцини застосовують переважно після операції, для зниження ризику рецидиву раку, а також на пізній стадії, коли жінка отримує лікування системними методами. Оскільки усі вакцини ще проходять клінічні дослідження, їх використовують переважно при неефективності інших методів лікування або на додаток до стандартних методів, щоб оцінити, чи покращуються результати (виживання пацієнтів, час до рецидиву тощо).
Більшість вакцин проти раку молочної залози вводять підшкірно. Якщо використовуються вакцини на основі дендритних клітин, можуть робити ін’єкцію в лімфовузол. Вакцини проти метастатичного раку молочної залози на основі ДНК вводять внутрішньом’язово.
Щоб скористатися всіма можливостями сучасної медицини у боротьбі з раком грудей, ви можете пройти лікування за кордоном. Вибирайте медичну програму через сервіс Booking Health. Тут можна дізнатися ціни та отримати послуги з організації лікування за кордоном.
*рекламний матеріал
