Викинув недопалок: судитимуть жителя Звенигородщини, який спричинив масштабну пожежу трави

Викинув недопалок: судитимуть жителя Звенигородщини, який спричинив масштабну пожежу трави
в Новини

До суду скерували обвинувальний акт стосовно жителя Звенигородського району, який вчинив підпал сухої рослинності на землях сільськогосподарського призначення. Про це повідомляє пресслужбі Звенигородської окружної прокуратури.

У ході досудового розслідування, з’ясували, що місцевий житель у квітні 2022 року на земельній ділянці однієї з об’єднаних територіальних громад Звенигородського району докурив сигарету й викинув недопалок на суху траву. Унаслідок цього виникло загоряння сухої рослинності, яке переросло в пожежу на земельній ділянці та спричинило знищення сухих дикоростучих трав, рослинності на площі землі близько 10 га.

Вказані дії громадянина кваліфіковано за ч. 1 ст. 245 Кримінального кодексу України (знищення сухих дикоростучих трав, рослинності на землях сільськогосподарського призначення вогнем).

Санкція статті передбачає покарання у виді штрафу від п’яти тисяч чотирьохсот до дев’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить від 91 800 грн до 153 000 грн або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк.