Уже на початку осені в Черкасах почнуть оформлювати картки містянина: які привілеї отримають власники

Уже на початку осені в Черкасах почнуть оформлювати картки містянина: які привілеї отримають власники
в Новини, Суспільство

Орієнтовно за місяць у Черкасах запрацює відділення МТБ банку, де місцеві жителі зможуть безкоштовно оформити картку містянина. Міська рада планує видати карти усім охочим до кінця 2022 року.

Про це в ефірі “Вичерпно” повідомив в.о. керівника департаменту житлово-комунального комплексу ЧМР Сергій Отрешко.

“Це непросте завдання – оформити 270 тисяч карт. Але ми вже ведемо з банком переговори, як це буде організовано. Скоріше за все, для цього буде залучений черкаський ЦНАП. Ми розуміємо, що чим більше буде точок видачі, тим швидше ми всіх забезпечимо”, – сказав Отрешко.

Нагадаємо, раніше міський голова Черкас Анатолій Бондаренко показав один із варіантів цієї карти.

Передбачається, що карткою містянина можна буде не лише оплатити за проїзд у громадському транспорті міста. Вона даватиме й низку привілеїв та бонусів її власнику, наприклад, знижки в деяких закладах чи при отриманні певних послуг. Крім того, у подальшому цей сервіс може розвиватися в напрямі управління комунальними платежами.

“Кожному, хто матиме карту, буде доступний електронний кабінет комунальних послуг. Люди матимуть актуальну інформацію щодо заборгованості, зможуть оплачувати послуги тощо. Не виключено, що в додатку можна буде онлайн отримувати якісь довідки, які раніше видавали в міськвиконкомі”, – анонсував Сергій Отрешко.

За його словами, наступного року в громадському транспорті Черкас вже не буде поняття пільгового проїзду. Натомість це буде адресна допомога пільговим категоріям населення. Її можна буде отримати саме на картку містятина:

“Загальну кількість пільговиків у місті ми знаємо. Але кількість людей, які вважають себе пільговиками й пред’являють якісь документи, ніхто не знає. Під час видачі карток містянина буде актуалізована вся інформація про людину – чи справді вона пільговик, чи має відповідні документи. Таким чином, отримає карту пільговика тільки людина, яка підтвердила це право”.

До наступного року пільгові категорії населення повинні будуть завалідувати свою карту в транспорті. Система, яка здійснює оплату, розпізнаватиме її. Таким чином місто отримає 100 % достовірну інформацію щодо кількості пільговиків, яких перевозить. Це допоможе коректно спланувати витрати бюджету для компенсації такого проїзду.

“Коли до валідатора контролера буде прикладена пільгова картка містянина, він зможе бачити не лише, чи вона завалідована, а й прізвище, ім’я, по-батькові та фото особи, на яку оформлена карта. Тобто онук не зможе скористатися для проїзду картою бабусі. Усе те, що зараз потребує пред’явлення якогось папірця, буде зашите в цій картці”, – підсумував Отрешко.

Читайте також: За один день роботи контролерів виручка тролейбусного парку склала 60 тис. грн

До слова, ще в жодному обласному центрі України не працює така послуга єдиної системи життєдіяльності міста.

“Можливо, хтось знайде в цій бочці маленьку ложку дьогтю й вона, найімовірніше, буде, адже це новий процес. Ми сподіваємося, що Черкаси будуть першими, або одні з перших, хто запровадить цю новацію”, – резюмував в.о. керівника департаменту житлово-комунального комплексу.