Як дефіцит вітаміну D впливає на людину: головне про здоров’я*

Як дефіцит вітаміну D впливає на людину: головне про здоров’я*
в Новини

Кількість людей з дефіцитом вітаміну D збільшується в країнах, де сонце з’являється рідше. Наприклад, діагностувати нестачу речовини можна у 9 українців з 10. Щоби відновити нормальну кількість елементу, варто приймати спеціальні добавки. Знайти потрібні препарати можна за покликанням https://apteka911.ua/shop/vitamin-d3 у медичній інформаційній системі apteka911.

Як працює вітамін D в організмі людини?

Загалом вітамін можна поділити на два різновиди. D2 потрапляє до організму людини з їжею. Його велика концентрація є в лососі, жирній рибі, сардинах тощо. D3 синтезується в організмі людини вже природним шляхом — отримати його можна під час потрапляння сонячних променів на шкіру, де й відбувається виробіток вітаміну.

Вітамін впливає на роботу судин, мінеральний обмін в організмі, імунну систему тощо. Більшість процесів відбувається правильно завдяки присутності цього елементу в тканинах. Наприклад, вони допомагають у формуванні захисної оболонки нервів, при нестачі D3 зв’язок нейронних погіршується.

Що вказує на дефіцит D3?

Щоденна норма вітаміну D3 залежить від віку та може сягати від 400 до 2000 МЕ. Нестача вітаміну Д3 проявляється у поганому самопочутті людини. Головними симптомами є:

  • швидка втома та відчуття слабкості;
  • сильний м’язовий біль;
  • часті застуди й ослаблення імунітету;
  • випадення волосся, ламкість нігтів, збліднення шкіри тощо.

Спочатку дефіцит вітаміну протікає без симптомів. Особливо увагу цьому питанню треба приділяти людям, які знаходяться в групі ризику дефіциту. Серед них переважно пацієнти, які приймають препарати як протисудомні засоби, барбітурати, ліки з рифампіцином тощо. Ризикують отримати нестачу люди з проблемами нирок та печінки.

Для своєчасного виявлення дефіциту треба хоча б раз на рік здавати розгорнутий аналіз крові, перевіряти місткість вітамінів та гормонів. Це необхідно також під час планування вагітності, адже D3 суттєво впливає на безпеку малюка, який знаходиться в утробі, та матері.

*рекламний матеріал