
На Черкащині недобросовісний орендар два роки не сплачував за землю

Рятувальники Черкащини отримали новий пожежний автомобіль

В Україні хочуть створити реєстр “ухилянтів”

Черкаські патрульні зупини двох водіїв у стані сп’яніння

Черкаські хортингісти здобули призові місця на Чемпіонаті України

Українські військові знищили понад 170 тисяч ворогів

Черкаські комунальники наводять лад у парках і скверах міста

В одному iз районів Черкащини зростає кількість хворих на COVID-19

Синоптики розповіли, якої погоди очікувати черкащанам на вихідні

Переїхав з Бахмута: на Черкащині попрощаються із полеглим воїном

Черкащанка з мопсом здобула перемогу на Всеукраїнських кінологічних змаганнях

У Черкасах попрощалися із загиблим на війні захисником

Черкащанину, який намагався обікрасти кафе, повідомлено про підозру

На Черкащині триває набір до лав Патрульної поліції
- Новини
- На Черкащині недобросовісний орендар два роки не сплачував за землю
Як наблизити соціальні послуги до людей пояснювали керівникам об’єднаних громад

В умовах децентралізації саме на об’єднані територіальні громади покладено вирішення значної частки соціальних питань, зокрема питання освіти, охорони здоров’я, соціального захисту тощо. Ці нововведення в законодавстві роз’яснював вчора під час виїзних зустрічей з керівниками територіальних громад Черкащини – Білозірської, Єрківської та Мокрокалигірської – директор департаменту соціального захисту населення Черкаської ОДА Руслан Чикало.
За його словами, новостворені територіальні громади отримали широкі повноваження, спрямовані на реалізацію безпосередньо соціальної функції, але існує низка проблемних питань, що перешкоджають громадам ефективно виконувати свої повноваження. Зокрема, це стосується й належного фінансування.
– Соціальні послуги надаються відповідно до державних стандартів, – наголосив Руслан Олександрович, – а тому для виконання власних повноважень у сфері надання соціальних послуг у структурі виконавчого комітету територіальної громади потрібно створити відповідний структурний підрозділ або ж покласти ці повноваження на фахівця із соціальної роботи. Найважливіше – максимально наблизити адміністративні послуги до людини.
В ході зустрічей сторони обговорили планування структури та штату територіальних громад для забезпечення повноважень у сфері соціального захисту населення, форми організації надання соціальних послуг та перелік пріоритетних соціальних послуг в громаді.
– Питання оцінки потреб, розрахунку якості соціальних послуг та кадрового забезпечення фахівцями даної служби для нашої об’єднаної громади сьогодні стоять найгостріше – розповів голова Єрківської громади Леонід Польовий, – проблемою є також відсутність програмного забезпечення для формування особових справ при призначенні субсидій.
Очільники об’єднаних громад та керівництво департаменту соціального захисту населення Черкаської облдержадміністрації домовилися про подальшу співпрацю, консультування та допомогу в налагодженні структури соціального захисту в новостворених громадах.
За інформацією департаменту соціального захисту ОДА
