Як не стати жертвою шахраїв при онлайн-покупках: поради від поліції

Як не стати жертвою шахраїв при онлайн-покупках: поради від поліції
в Новини

Останнім часом люди віддають перевагу купівлі-продажу товару чи послуг через мережу Інтернет. Користуються цим і шахраї. Дотримуючись загальних порад можна убезпечити себе від шахрайства, інформує Національна поліція України у Черкаській області.

Шахраї можуть видавати себе як за покупців, так і продавців. Вони виставляють оголошення, пропонуючи товари за значно нижчою від ринкової ціною. Шахраї відмовляться зустрічатися з вами та будуть вимагати оплати товару наперед. Тож, при купівлі-продажу товарів через мережу Інтернет, необхідно бути максимально обачними та уважними та дотримуватися загальновідомих правил.

Продаючи товар в Інтернеті, зазначайте номер мобільного телефону, до якого не «прив’язана» ваша банківська картка. В жодному разі не повідомляйте стороннім особам PIN-код, код на звороті вашої картки та термін її дії. Ці дані не потрібні для перерахунку коштів.

При покупці в Інтернеті використовуйте перевірені сайти. Перегляньте відгуки та рейтинги про продавців. Якщо виникли сумніви, краще відмовтесь від пропозиції та пошукати інший варіант. Ні в якому разі не перераховуйте кошти наперед за послугу чи товар. Використовуйте послугу післяплати або розраховуйтесь за товар під час безпосередньої зустрічі з продавцем після огляду товару.

В разі, якщо ви стали жертвою шахраїв, повідомляйте про це в поліцію за телефоном «102».