Як правильно чистити бойлер: 5 порад

Як правильно чистити бойлер: 5 порад
в Новини, Суспільство

Щоб електричний бойлер працював без перебоїв, важливо не забувати про обов’язкове технічне обслуговування. Один з найголовніших його етапів — чистка нагрівального елемента. Вона дозволяє уникнути передчасного виходу водонагрівача з ладу.

Рекомендований графік ТО можна знайти в інструкції. Тому важливо купувати кліматичний прилад не з рук, а новий — з усією супутньою документацією. Наприклад, Бойлер Бош в мережі магазинів MOYO.UA.

Правильне чищення бойлера: рекомендації

ТЕН потрібно чистити раз на рік, якщо вода жорстка, і 1,5-2 роки — якщо нормальна. Щоб досягти бажаного результату, потрібно дотримуватися певного алгоритму дій.

  • Розібрати бойлер та від’єднати нагрівальний елемент і магнієвий анод. Перед тим, як зробити це, потрібно знеструмити прилад. Уникнути помилок під час розбирання допоможе інструкція з експлуатації.
  • Оцінити стан магнієвого анода. Якщо елемент непридатний для подальшого використання, його варто замінити. Анод, який можна використовувати далі, достатньо почистити ножем або щіточкою з металу.
  • Оглянути внутрішню частину бака за допомогою ліхтарика. Тверді відкладення та сміття слід видалити.
  • Почистити сам нагрівальний елемент. На ньому може бути товстий шар накипу, тому процедура займе деякий час.
  • Зібрати бойлер. Перед поверненням запчастин на місце їх необхідно ретельно висушити.

Ще один обов’язковий етап — перевірка герметичності. Важливо, щоб гумові прокладки та ущільнювачі не пропускали воду.

Способи самостійного очищення ТЕНа

Почистити ТЕН «мокрого» типу можна двома способами: за допомогою хімічних засобів і вручну.

Хімічний спосіб простіший і безпечніший. Оскільки мийні засоби роз’їдають накип, користувачеві залишається тільки протерти ТЕН ганчіркою, щоб зняти залишки відкладень. Пошкодити нагрівальний елемент під час виконання цієї процедури майже неможливо.

Важливо: для очищення ТЕНів можна використовувати рідину для миття електрочайників, а також розчин оцтової або лимонної кислоти.

Механічний метод дещо важчий. Для нього знадобляться такі інструменти:

  • металева щітка,
  • ніж,
  • наждачний папір.

Спочатку слід спробувати відколоти великі шматки накипу за допомогою ножа. Наступний крок — чищення щіткою. Останній етап — шліфування поверхні ТЕНа «наждаком».

Механічний спосіб не підходить для чищення нагрівального елемента «сухого» типу, бо через подряпини він може втратити свої властивості. В результаті бойлер перестане працювати коректно.