Як видаляють зуб мудрості – перелік показань та особливості процедури

Як видаляють зуб мудрості – перелік показань та  особливості процедури
в Новини

Зуби мудрості – повсякденна назва третіх молярів, розташованих на восьмому місці при відліку від середини зубного ряду. Зазвичай вони прорізуються ближче до юнацького віку або відсутні взагалі, особливо коли формування зубної тканини було порушено, а положення зачатка в щелепи – змінено. Нерідко виникають ситуації, коли пацієнт відчуває біль через проблемного зростання «вісімки», тому стоматолог приймає рішення про її видаленні. Ця консультація розповість, про видалення зуба мудрості в київській клініці «Lumident», і як можна уникнути ускладнень після цієї медичної процедури.

Чи можна видаляти зуб мудрості?

Незважаючи на напрацьовану практику операції видалення, стоматологи досі сперечаються, наскільки необхідно вирвати зуб мудрості. Тим більше якщо його форма відповідає нормі, а прорізування і розташування в верхньої або нижньої щелепи не викликає відчутних незручностей. Більшість фахівців вважає, що можна видаляти третій моляр в наступних ситуаціях:

  • на рентгенограмі помітно неправильне положення зуба в тканинах ясен;
  • під час прорізування деснева тканина запалилася, і в місці її пошкодження утворилася пазуха з гнійним вмістом;
  • тканини зуба вражені глибоким карієсом, або патологія відзначена на сусідньому зубі;
  • людині діагностований пульпіт або періодонтит, який не піддається лікуванню через аномального розташування третіх молярів.

Вирішення питання з видалення приймається індивідуально в кожному конкретному випадку.

Як здійснюється видалення зубів мудрості під загальним наркозом або при місцевому знеболюванні

Найбільшу складність викликає ретинований зуб-вісімка, який прорізався в повному обсязі і частково або повністю прихований в структурі ясенної тканини верхньої або нижньої щелепи. У людини спостерігається помітне розпухання ясен, поява неприємного запаху з ротової порожнини, неправильний розвиток сусідніх зубів ряду і кісти, а також – розвиток великого карієсу. Все це вказує на необхідність видалення проблемного зуба методом, що знижує травматичність і хворобливість процедури.

Тактика хірургічного втручання залежить від особливостей росту і розташування зуба, а також від його стану:

  • Операція на верхній щелепі не представляє складності, тому що коріння «вісімки» не мають вираженої деформації, а кісткова тканина має знижену щільність;
  • Видалення зуба мудрості лазером або класичним методом в нижній щелепі ускладнене викривленою формою коренів, розташованих глибоко в щелепи. Результат – травмування ясенної тканини через виконання кількох надрізів і накладення швів.

Видалення зуба мудрості при вагітності у разі наявності показань в клініці «Lumident»

Прагнучи створити для пацієнтів максимально комфортні і безпечні умови проведення процедури, співробітники клініки «Lumident» діють строго в рамках медичних стандартів. Спочатку проводиться ретельна діагностика, за результатами якої приймається позитивне або негативне рішення. Пацієнту пояснюють, як виривають зуб мудрості, а також детально розповідають про необхідність дотримання певних правил догляду для швидкого завершення реабілітації. Безпосередньо перед процедурою проводиться повна санація ротової порожнини, після чого зона оперативного втручання в ряду обробляється антисептиками. Після виконання знеболювання лікар чекає початку його дії, потім здійснює вилучення моляра за допомогою професійного інструменту.

Виключити запалення і нагноєння рани в верхніх яснах дозволяє відмова від їжі протягом 3-4 годин після операції, виключення з раціону солодких газованих напоїв і алкоголю, а також сухих, гарячих або твердих продуктів. Пережовувати їжу слід на іншій стороні ряду, а чистку зубів здійснювати з максимальною обережністю. Про інших заходи з догляду за яснами розповість хірург, який виконав процедуру.