Як врятувати пораненого: черкащан навчали основам тактичної медицини

Як врятувати пораненого: черкащан навчали основам тактичної медицини
в Новини

Сьогодні представники Нацкорпусу навчали людей основам допомоги пораненим у випадку військових дій. Про це повідомила журналістка “Вичерпно” з місця події.

Для всіх охочих провели навчання з тактичної медицини.

Нагадаємо, минулої суботи в Черкасах провели відкрите заняття для цивільного населення. Тоді члени Нацкорпусу розповіли слухачам, як діяти у випадку військових дій, як можна допомогти країні та як врятувати власне життя.

– Сьогодні ми проводимо вишкіл із тактичої медицини. Для чого це потрібно? Для того, щоб кожен із вас мав якісь знання й міг їх використати в житті. Нехай ці знання залишаються просто знаннями, щоб не стало нагоди їх використовувати, проте ми маємо бути готові, – каже представник Нацкорпусу Олександр Костюк.

Як пояснив лектор заходу Михайло, сьогоднішнє заняття основане на американській програмі CLS. Вона розрахована на те, щоб на полі бою людина без медичних навичок змогла надати базову допомогу пораненому товаришу.

Спершу необхідно розуміти, що розробниками програми передбачено умовний розподіл військових дій на три зони:

  • Червона – поле бою, де ви виконуєте бойове завдання й людина отримала поранення.
  • Жовта – бій тимчасово не відбувається, проте людина отримала поранення.
  • Зелена – зона евакуації або доставка пораненого до медичної частини.

Програма розрахована на випадок “червоної” зони й передбачає три напрями дій:

  1. Виконання бойового завдання. Програмою передбачено, що першочерговим на полі бою є саме виконання стратегічного завдання, а не допомога пораненим. Це пов’язано з тим, що у випадку, якщо військовий кинеться на допомогу товаришу, вбитих і поранених буде вдвічі більше.
  2. Турбота про власну безпеку й життя. Цей пункт зосереджує увагу на першочерговості турботи про власне життя на полі бою.
  3. Допомога пораненому.

Допомога пораненим вивчалась за алгоритмом (C)ABC.

Перше й найголовніше – (С) – critical bleeding (критична кровотеча). Термінова зупинка критичної кровотечі – єдине, що дозволено робити без шкоди виконанню бойовому завданню.

Черкащан навчили розрізняти критичну кровотечу за трьома видами:

  • травматична ампутація;
  • фонтануюча кров з артерії;
  • калюжа крові під пораненим, яка швидко збільшується.

Також слухачам розповіли про види джгутів та основи їх накладання. Лектори наголосили про заборону накладання джгутів стоячи, людину необхідно перевести у горизонтальне положення.

Другий пункт – А – airways та B – breathing (дихальні шляхи та дихання). Це друге від чого помирають багато бійців після критичної кровотечі.

Лектор розповів про причини ускладнення дихання та способи допомоги в таких випадках. На наглядному прикладі продемонстрували способи визначення відсутності дихання в людини.

Лектор наголосив, що американські військові припиняють допомогу на полі бою в разі відсутності дихання в постраждалого. Проте для слухачів заходу на манекені показав, як провести серцево-легеневу реанімацію.

С – circulation. На цьому етапі слухачам розповіли про накладання різних пов’язок та способи допомоги при незначних пораненнях.

Проводити тактичні заняття для всіх охочих планують і надалі.