Як зміняться цифри у платіжках черкащан на воду у 2023 році: пояснення від НКРЕКП

Як зміняться цифри у платіжках черкащан на воду у 2023 році: пояснення від НКРЕКП
в Новини

НКРЕКП розглядає можливість двоетапного перегляду тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення. У середньому по ліцензіатах НКРЕКП за 2 етапи перегляду тарифів витрати одного домогосподарства (родини з 2-3 осіб) на водопостачання та водовідведення за місяць орієнтовно зростуть на 60 грн.

Про це повідомляють на сторінці установи.

З метою поступового підвищення рівня тарифів з дотриманням норм Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, затвердженого постановою НКРЕКП від 10 березня 2016 року, здійснено розрахунок тарифів на календарний рік. При цьому перегляд тарифів розтерміновано на два етапи підвищення: з 1 квітня та 1 липня 2023 року.

На першому етапі перегляду тарифів зростання їх розміру відбувається з урахуванням зміни обсягів реалізації послуг, а також витрат на електричну енергію.

На другому етапі – враховуються економічно обґрунтовані витрати на реагенти та ремонти, податки (інші обов’язкові платежі), оплату праці, кошти на обслуговування кредитів за договорами з міжнародними фінансовими організаціями.

Щодо зміни розміру тарифів, то на першому етапі перегляду зростання рівня середньозважених тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення ліцензіатів НКРЕКП буде в середньому на рівні 12,3%, а на другому етапі – 14,1%.

Як вплине зростання тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення на кінцеву платіжку споживачів, буде залежати від кожного водоканалу, розмір тарифів яких є різним, а також від наявності засобів обліку у споживачів чи їх розрахунку за нормами споживання, від кількості споживачів, які користуються послугами по одному договору (абонентському рахунку).