Як змінився будинок на вулиці Сагайдачного в Черкасах

Як змінився будинок на вулиці Сагайдачного в Черкасах
в Новини

Цьому дому вже майже 50 років. Як і більшість багатоквартирок такого віку в Черкасах, ця мала типові проблеми: дірява покрівля, занедбані під’їзди, давно зношені комунікації та чимало інших проблем, які виникають у будинках із роками. Наводити лад і підтримувати в гарному стані багатоквартирку на Гетьмана Сагайдачного, 237 почали з приходом до управління «Нової якості». Про це повідомила пресслужба “Нової якості”.

Людмила Кувикліна мешкає тут не так давно, але за останні два з половиною роки співпраці з управлінською компанією нарахувала не один десяток змін. Додає, більшість робіт стосуються основних проблем старої п’ятиповерхівки.

– Це зараз у нашому під’їзді охайно й красиво, із комунікаціями немає проблем, а у дворі – порядок. Та ще кілька років тому в нас і мови не було про новий паркан чи лави, не кажучи вже про ремонт у під’їзді чи заміну мереж, – розповідає жінка.

Протікання покрівлі в будинку виявили ще навесні, від облущених міжпанельних швів страждав не один десяток квартир, а на комунікаціях уже не було й де латки ставити, каже пані Людмила. Про ремонт у під’їзді з мешканцями мріяли давно.

– Нашому будинку – 47 років. Ви можете уявити, в якому занехаяному стані був під’їзд. Ми подали заявку, і тепер самі подивіться: усі п’ять поверхів – відремонтовані. Зараз у нас чисто, гарно, і ми слідкуємо за цим. Усі плафони та лампочки – оновлені. А якщо й «перегорають» – у той же день електрики їх змінюють. До сьогодні ми жодної лампочки самостійно не купували, – пояснює Людмила Кувикліна.

Через зношеність мереж у багатоквартирці сталася аварійна ситуація: у підвалі прорвало каналізаційну трубу. 

– Будь-який аварійний виклик – це миттєве реагування. Якщо в нас прориває труба або інші проблеми з каналізацією, усе одразу вирішується. Телефонуємо в кол-центр, буквально пів години, і бригада на місці. У будь-який час, навіть уночі, – говорить пані Людмила. – А ще в нашому помешканні були аварійні стояки, їх спочатку намагалися ремонтувати. Але через зношеність комунікації все одно рвало. Після останнього випадку працівники компанії все обстежили та ухвалили рішення про повну заміну мереж на аварійній ділянці. Лише за пів дня хлопці все зробили від другого поверху до підвалу.

Задоволені тут і роботою своєї майстрині Тетяни Гордієнко. Кажуть: якщо є питання, телефонують і разом вирішують їх. Завдяки такій тісній співпраці на Сагайдачного навіть з’явилося своє правило: «якщо майстриня сказала, що робота буде – значить точно буде».

– Тут за заявками мешканців ми повністю відремонтували шостий під’їзд, залатали покрівлю, установили металеві відливи, загерметизували міжпанельні шви. Окрім того, промили систему опалення, частково замінили аварійні ділянки труб та пофарбували газові мережі. Біля будинку змонтували металевий паркан, кілька нових лав та обрізали дерева, – розповідає майстриня по роботі з населенням Тетяна Гордієнко та додає: – Усе – завдяки ініціативним мешканцям, які не лише подають заявки, а й слідкують, аби сусіди вчасно сплачували за послугу. Адже знають, що коли немає заборгованості, роботи йдуть у рази швидше.

Нині на черзі в багатоквартирці – установлення нових поштових скриньок.