Яких спеціалістів очікують роботодавці?

Яких спеціалістів очікують роботодавці?
в Новини

Яких спеціалістів очікують роботодавці, що випускники вишів повинні вміти і якими якостями мають бути наділені — про це та багато іншого йшлося на зустрічі з роботодавцями в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького.

За ініціативи ректора університету Олександра Черевка, підтриманої головою Черкаського обласного об’єднання роботодавців Борисом  Райковим, роботодавці області обговорили з представниками вищих навчальних закладів Черкас  проблеми працевлаштування випускників.

«Ми готуємо студентів із майже 60 спеціальностей. Бачимо, що практичні спеціальності користуються найбільшим попитом. Скажімо, на нещодавно відкриті туризмознавство, готельно-ресторанну справу цього року був чи не найбільший конкурс. Тому зараз ми, орієнтуючись на практичне життя, повинні планувати, які спеціальності ліцензувати, які фахівці потрібні на державному та регіональному рівнях», – звернувся Олександр Черевко.

Гостям провели презентацію університету, спеціальностей, за якими здійснюється підготовка студентів. Професор ННІ фізики, математики і комп’ютерно-інформаційних систем Андрій Гусак окремо презентував природничі спеціальності. Він розповів, що багато талановитих випускників ЧНУ є провідними вченими та фахівцями за кордоном.

Андрій Михайлович зазначив, що наших науковців не вчили взаємодіяти з промисловістю, але починати ніколи не пізно.

«Ми готові змінювати наші навчальні плани відповідно до побажань роботодавців!», – запевнив він.

“Перед нами стоїть завдання підготувати національно свідомого професіонала. Головне  в такій підготовці – це виховання любові до землі, яка його виростила та дала йому освіту”, – переконаний Борис Райков.

Директор КА «Персонал» Ірина Кіркіна зазначила, що нині роботодавці цінують не лише професійні якості працівника, а й стресостійкість, емоційну витривалість, уміння працювати в команді.

Безліч цікавих думок, корисної інформації прозвучало на зустрічі. Учасники обмінялися досвідом, контактами та домовилися продовжити співпрацю в практичній площині.