Якщо фальсифікація виборів на Черкащині не зупиниться, політичні сили обіцяють влаштувати третій “майдан”

Якщо фальсифікація виборів на Черкащині не зупиниться, політичні сили обіцяють влаштувати третій “майдан”
в Новини, Політика

Сьогодні лідери 6 політичних сил Черкащини влаштували “бунт” під Черкаською обласною радою та погрожували влаштувати третій “майдан”. 

Вони впевнені в тому, що підрахунок результатів голосів до обласної ради, який відбувся вночі не пройшов без фальсифікацій. Тому з цього приводу викликали до діалогу губернатора області Юрія Ткаченка. У висновку, дійшли до вимоги відставки очільника області з займаної нам посади.

Прес-секретар обласної організації “УКРОП” Олександр Рибалка розповів, представники шести політичних партій, зокрема  “УКРОП”, “Батьківщина”, “Свобода”, “Радикальна партія”, “Відродження” та “Партія Ветеранів Афганістану”  вимагають припинити фальсифікації.

“За нашим паралельним підрахунком у “Свободи” було украдено 5 тисяч голосів. В “УКРОПу” ж зникло взагалі 10 тисяя і у результаті вона взагалі не проходить до обласної ради, натомість заходить “Опозиційний блок”, – наголосив Рибалка.

Представник від ВО “Свобода” Андрій Куча більш детально окреслив ситуацію:

“О 3-ій годині ночі обласна ТВК провела засідання, де Микола Свергунов сказав, що завтра можуть прийти невідомі люди та зірвати його. Під цим приводом результати було оголошено вночі. Ці дані ніяк не співпадали з нашими, які були у нас на руках. Зникло близько 40 тисяч голосів. Від нашої партії проходило 7 депутатів. Але в результаті опинилося лише 6. Тому ті, кого не влаштовують оголошені цифри, на ишуть колективну скаргу до обласної ТВК”.

Прийшовши до депутатів, Юрій Ткаченко відповів, що йому взагалі не можна брати участь у виборчому процесі, адже це забороняється законом. Очільник області дав натяк на те, що невдоволені результатами можуть подати до суду.

ткаченко

Одночасно, голова черкаської міської ТВК, Володимир Матюша заявив:

“Мені погрожували, вимагаючи протягнути в депутати представників “Опозиційного Блоку”, які ані в місті, ані в області не набрали необхідних для проходження 5%”.

матюша

“Ми разом з однодумцями вас заводили у цей кабінет. Хіба ми за таку владу боролись? Може нам влаштувати іще один “майдан”?” – обурено та емоційно втрутився  лідер “УКРОПу” Руслан Зоря.

Зрештою, народний депутат VII скликання Леонід Даценко сказав, що саме обласна влада фальсифікує  і диктує “правильні” результати.

Головний міліціонер області Владислав Пустовар, який також прибув на запрошення політичних сил, викликав слідчо-оперативну групу для початку розслідування. І наголосив, що всі, хто бажає, може написати заяву до органів міліції і тоді буде проводитися розслідування згідно кримінального провадження.

Так як лідери політичних сил не виявили довіри до міліції, вони зачитали  перед журналістами оригінали протоколів з мокрими печатками з усіх районних та міських комісій, а потім публічно підрахувати достеменні відсотки.

На даний момент вже відкрито кримінальне провадження за фактом порушень під час підрахунку голосів.