Їдкий запах диму в Черкасах: у гідрометцентрі пояснили причину його виникнення

Їдкий запах диму в Черкасах: у гідрометцентрі пояснили причину його виникнення
в Новини

З самого ранку у місті Черкаси стоїть їдкий запах диму. Проте, за оперативною інформацією управління ДСНС в Черкаській області, сьогодні на ранок пожеж в області немає. Як повідомив міський голова Черкас Анатолій Бондаренко, запах диму принесло зі сторони Києва. Тож він порадив містянам залишатися вдома і зачинити всі вікна. 

За інформацією начальника Черкаського обласного гідрометцентру Віталія Постриганя, учора на Черкащині спостерігався найсильніший вітер з початку весни, максимальна швидкість якого досягала 19 м/с. Напрямок – західний та північно-західний. Цієї ночі та вранці у Черкасах реєструвався західний-північно-західний вітер 5-6 м/с. Він сприяв переносу продуктів горіння із сусідніх областей.

До того ж, вночі в атмосфері над нашим регіоном утворилася температурна інверсія, яка є затримуючим повітряним шаром та заважає розсіюванню забруднюючих речовин.

Окрім того він запевнив, що радіаційний фон за даними метеостанцій сьогодні вранці становив 12-13 мкР/год, що в межах природного фону і не має тенденції до підвищення.

– За прогнозом, сьогодні вдень, по мірі прогрівання повітря, інверсійний шар поступово зруйнується, в результаті чого якість атмосферного повітря та видимість покращиться, – підсумував Віталій Постригань.