
На Черкащині знову зростає захворюваність на COVID-19

Ожеледиця та льодовиті дощі: синоптики розповіли, яку погоду чекати на Черкащині

Черкащани вибороли призові місця на чемпіонаті України з легкої атлетики

До Умані евакуювали людей з інвалідністю та пенсіонерів

У запеклих боях за Україну загинув військовий з Черкащини

У Черкасах для дітей-переселенців провели майстер-клас з петриківського розпису

Більше 1370 дітей в Україні постраждали внаслідок війни

Черкасців запрошують на вечір-портрет Василя Стуса

Понад 100 тисяч гривень зібрали для військових на благодійному концерті в Черкасах

На завтра синоптики прогнозують ожеледицю на дорогах Черкащини

На Золотоніщині рятувальники ліквідували пожежу в гаражі

Коханню війна не завада: за минулий місяць у Каневі одружилися 22 пари

Відзнакою Залужного нагородили черкаського волонтера

Черкаські патрульні виявили пʼяного винуватця ДТП
- Новини
- На Черкащині знову зростає захворюваність на COVID-19
Юрій Ткаченко розповів, за яких умов можна схвалювати перспективний план об’єднання тергромад
Майбутню адмінреформу активно обговорюють на Черкащині. Тут уже кілька тижнів, як триває масштабна інформаційно-роз’яснювальна кампанія.
Ухвалювати перспективний план об’єднання територіальних громад можна, чітко виписавши прийнятні умови. Про це сказав голова Черкаської ОДА на зустрічі із сільськими головами й місцевим активом в Тальнівському районі. Юрій Ткаченко закликав їх ретельно проаналізувати всі переваги від реформи, а також можливі ризики. А потому внести свої пропозиції, як їх мінімізувати.
– Об’єднання тергромад – це, передовсім, створення нової системи управління та наближення послуг до людей, – зауважує обласний керманич. – Разом із новими повноваженнями громади-об’єднавці отримають і нові фінансові можливості. Чи достатньо їх для надання соціальних послуг, розвитку інфраструктури тощо – саме це нині має стати предметом вивчення. А відтак напрацювання умов для реалізації перспективного плану. Їх ми спрямуємо до Кабміну та Верхової Ради України. Сам же перспективний план не варто плутати із процесом об’єднання громад. Це всього-на-всього відправна точка для подальшої роботи. Кінцеве рішення щодо об’єднання – за громадами.
Тальнівчани зі свого боку додають: зараз їм, серед іншого, бракує повноважень впливати на ремонт доріг, а найголовніше – на земельну сферу. Солідарні в цьому й уманчани. Із ними голова Черкаської ОДА зустрівся того ж дня.
– До мене часто звертаються черкащани через земельні конфлікти, – розповідає Юрій Ткаченко. – Однак ані місцева, ані обласна влада нині не впливають на цю сферу. Ми вже не раз зверталися до центральних органів влади, аби право розпоряджатися землями сільгосппризначення, що поза межами населених пунктів, повернули органам місцевого самоврядування. Доки так було, ми не мали таких резонансних конфліктів. Відповідний законопроект уже зареєстрований у Верховній Раді.
Нагадаємо, депутати облради розглядали проект формування спроможних територіальних громад на Черкащині наприкінці травня. Для його схвалення тоді забракло кількох голосів. Опісля цього голова Черкаської ОДА зініціював більш широке обговорення проекту перспективного плану в усіх районах області.
Черкаська ОДА
