З 1 липня мешканці багатоквартирних будинків зможуть самостійно обирати постачальників послуг

З 1 липня мешканці багатоквартирних будинків зможуть самостійно обирати постачальників послуг
в Новини

23 червня  2015 року, Вперше в Черкасах, за сприяння Громадської спілки «Агенція підтримки підприємництва та інвестицій» у зв’язку з численними зверненнями  в офісі Агенції відбулося громадське обговорення на тему: «Актуальні питання функціонування ОСББ та тарифоутворення».

З представниками об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельних кооперативів спілкувалися народні депутати України Геннадій Кривошея та Віталій Сташук, депутати обласної та міської ради, представники обласної державної адміністрації та виконавчого комітету Черкаської міської ради, районних рад Черкаського, Драбівського та Смілянського районів, Держспоживінспекції та Антимонопольного комітету у Черкаській області, теплопостачальних компаній м.Черкаси, громадських організацій та  ЗМІ.

Під час колективної дискусії обговорили й проаналізували такі питання, як законодавчі зміни та створення сприятливих умов для розвитку ОСББ, технічні та юридичні вимоги відносно договорів із споживачами по розрахункам та встановлення лічильників, механізми формування тарифів на житлово-комунальні послуги та інше.

Зокрема, народний депутат України Геннадій Кривошея, голова підкомітету Верховної Ради України з питань підприємництва, зауважив, що з 1 липня вступає в дію новий Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», який передбачає важливі зміни в принципах управління багатоквартирними будинками. Відтепер мешканці багатоквартирних будинків зможуть самостійно управляти власним будинком, обирати постачальників послуг та відмовлятися від них у разі неякісного обслуговування. Це дасть змогу створити новий для країни ринок надання послуг з управління та обслуговування багатоквартирними будинками та якісне конкурентоспроможне середовище.

DSC03088

Народний депутат України Віталій Сташук, який є Секретарем Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства, анонсував зміни в законодавстві, повʼязані з введенням в дію вищевказаного Закону України. Він наголосив, що новий закон в першу чергу дає право власникам квартир в багатоквартирних будинках самостійно управляти спільною власністю та дозволяє врахувати голос кожного мешканця.

Закон передбачає суттєві зміни для ОСББ, адже буде усунуто чимало недоліків, які впливали на їх діяльність донині. Зокрема, закон скасовує поняття «членство в ОСББ», тож усі власники багатоквартирного будинку є учасниками об’єднання з моменту його створення, і мають рівні права. Безпосередньо багатоквартирний будинок переходить в управління ОСББ одразу після того, як його співвласники прийняли рішення об’єднатися.

Змінилися також особливості голосування співвласників будинку. Якщо раніше воно проходило за принципом «один власник – один голос», то з 1 липня базовим принципом є голосування пропорційно площі квартир власників. Проте, за рішенням ОСББ, можна змінити цей принцип і голосувати поквартирно, або ж залишити дотеперішній варіант «один власник – один голос.

У разі, коли власники квартир не зможуть обʼєднатися в ОСББ, вони можуть найняти управителя. Управителем  може бути фізична або юридична особа, у якої такого роду послуги зазначені в видах діяльності.  А тим будинкам, які протягом року не зможуть визначитися, управитель буде призначений на конкурсній основі виконавчим комітетом. Найбільш реальним є те, що цим управителем стануть колишні служби утримання будинків.

У засіданні взяв участь голова ОСББ з Печерського району міста Києва Олег Голубченко, який, як практик, зміг надати конкретні та змістовні відповіді, які цікавили учасників зібрання. На думку Олега, від прийняття вказаного закону виграють лише свідомі, розуміючі, що все залежить від них самих, громадяни, яким не все одно кому і за що вони платять кошти.

Під час обговорення були затронуті і інші наболілі питання, зокрема, повʼязані з отриманням субсидій, безкоштовним встановленням приладів обліку теплоносіїв, тарифоутворенням. Присутні представники органів влади пообіцяли відреагувати на затронуті громадськістю проблеми та найближчим часом ініціювати внесення законодавчих змін.