З 1 липня перестане діяти мораторій на штрафні санкції щодо застосування РРО

в Новини

Державна податкова інспекція у м. Черкаси нагадує платникам, що, відповідно до п. 9 розділу II «Прикінцеві положення» Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон) до 1 липня 2015 року діє мораторій на застосування штрафних санкцій щодо окремих суб’єктів господарювання.

Так, суб’єкти господарювання звільняються від санкцій за порушення вимог цього Закону при:

– наданні послуг у разі проведення розрахунків у касах з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку;

– виконанні операцій з купівлі-продажу іноземної валюти у разі, якщо ці операції виконуються у касах уповноважених банків з оформленням розрахункових документів відповідно до нормативних актів Національного банку України, та операцій комерційних агентів банків з приймання готівки для подальшого її переказу;

– при продажу товарів у системах електронної торгівлі (комерції).

Отже, з 1 липня 2015 року до вказаних суб’єктів господарювання за порушення норм використання РРО та РК будуть застосуватись штрафні санкції. Їх розмір залежить від видів порушень і становить від 1 до 5100 грн., 100%  або 500% вартості  проданих  з порушеннями товарів (послуг), 200% вартості необлікованих товарів.

Шановні платники! Для упередження нарахування штрафних санкцій, ДПІ у м. Черкаси радить вам врахувати зміни, які наберуть чинності з 1 липня п.р. Консультації з питань застосування РРО можна отримати в Черкаському Центрі обслуговування платників за адресою вул. Хрещатик, буд.235, 1 поверх.

Читайте також: Малий бізнес протестував під стінами ОДА  проти встановлення касових апаратів

ДПІ у м. Черкаси