З 1 листопада буде впроваджене тимчасове обмеження любительського вилову риби

З 1 листопада буде впроваджене тимчасове обмеження любительського вилову риби
в Новини

З настанням зниження температурних показників та рівня води  в осінній період нелегко доводиться й рибі. Під час настання холодів спостерігається цікава поведінка риб. При зниженні температури у водоймах нижче 8 градусів починається  зимова міграція риби до місця зимівлі. В цей період у риб різко знижується активність, практично повністю припиняється споживання їжі, уповільнюється інтенсивність росту, знижується частота серцевих скорочень, сповільнюються реакції на подразники, швидкість обміну речовин в організмі сповільнюється і підтримується за рахунок накопичених влітку жирових запасів.

Різні види риб по-різному готуються витримувати несприятливі погодні умови.

Теплолюбиві види риб, такі як: лящ, короп (сазан), лин, карась, білий амур вже у жовтні-листопаді починають групуватися в стада і шукати більш заглиблені ділянки водоймища, так звані «зимувальні ями». При цьому риби одного виду і віку зимують разом, великими скупченнями. Це явище природи пояснюється іхтіологами тим, що масове скупчення риб одного виду забезпечує раціональне використання слизу та оптимальні умови для зимівлі, так як процеси обміну в організмі риби при цьому стають менш інтенсивними, ніж якщо б риби зимували поодинці.

На зимувальних ямах риби проводять приблизно три місяці практично без руху. Наприклад, сазани стоять на глибині дуже щільно, до 15-20 особин на 1 м3, поряд знаходяться білизна, в’язь, лин, лящ. А ось соми влаштовують «лежанки» вище, поблизу  зимувальних ям – на виходах з глибин, на краях ям та підвищенях дна. Таке розміщення вусатих  хижаків пояснюється тим, що в самій ямі вже через місяць після утворення льодового покриву виникає дефіцит кисню, який соми важко переносять.

«З метою недопущення вилову водних біоресурсів в місцях їх масового скупчення (зимівлі) буде впроваджено тимчасове обмеження як любительського (з 1 листопада), так і промислового вилову риби з 1 грудня поточного року. Затверджений перелік зимувальних ям на акваторії Кременчуцького водосховища в межах області, буде додатково опублікований на офіційному веб-сайті Черкасирибоохорони», – зазначає начальник Черкасирибоохорони Дядик Д.Ю.

За інформацією прес-служби Черкасирибохорони