
Українські воїни за добу знищили пʼять ворожих танків та 700 окупантів

Черкаські спортсмени посіли призові місця на чемпіонаті зі спортивного орієнтування

За минулий тиждень від ускладнень коронавірусу померли троє черкащан

Дощі, туман і потепління: якою буде погода цього тижня на Черкащині

Черкасці, які мають картку містянина, можуть отримати знижку в майже 20 аптеках

Цього тижня в Україні переводитимуть годинники

У Черкасах правоохоронці виявили двох водіїв у стані сп’яніння

На Черкащині зріс епідпоріг щодо грипу та ГРВІ на понад 13%

Черкащанин здобув дві нагороди Кубка світу з фехтування на візках

На Черкащині сталися чотири пожежі на відкритих територіях (ВІДЕО)

На Соснівському пляжі в Черкасах проводять ремонтні роботи (ФОТО)

У Черкасах відбудеться зустріч із письменником Вадимом Денисенком

Бив кулаками по голові: черкащанинy повідомлено про підозру

Відтепер черкаський ЦНАП має новий чат-бот
- Новини
- Українські воїни за добу знищили пʼять ворожих танків та 700 окупантів
З 1 листопада буде впроваджене тимчасове обмеження любительського вилову риби

З настанням зниження температурних показників та рівня води в осінній період нелегко доводиться й рибі. Під час настання холодів спостерігається цікава поведінка риб. При зниженні температури у водоймах нижче 8 градусів починається зимова міграція риби до місця зимівлі. В цей період у риб різко знижується активність, практично повністю припиняється споживання їжі, уповільнюється інтенсивність росту, знижується частота серцевих скорочень, сповільнюються реакції на подразники, швидкість обміну речовин в організмі сповільнюється і підтримується за рахунок накопичених влітку жирових запасів.
Різні види риб по-різному готуються витримувати несприятливі погодні умови.
Теплолюбиві види риб, такі як: лящ, короп (сазан), лин, карась, білий амур вже у жовтні-листопаді починають групуватися в стада і шукати більш заглиблені ділянки водоймища, так звані «зимувальні ями». При цьому риби одного виду і віку зимують разом, великими скупченнями. Це явище природи пояснюється іхтіологами тим, що масове скупчення риб одного виду забезпечує раціональне використання слизу та оптимальні умови для зимівлі, так як процеси обміну в організмі риби при цьому стають менш інтенсивними, ніж якщо б риби зимували поодинці.
На зимувальних ямах риби проводять приблизно три місяці практично без руху. Наприклад, сазани стоять на глибині дуже щільно, до 15-20 особин на 1 м3, поряд знаходяться білизна, в’язь, лин, лящ. А ось соми влаштовують «лежанки» вище, поблизу зимувальних ям – на виходах з глибин, на краях ям та підвищенях дна. Таке розміщення вусатих хижаків пояснюється тим, що в самій ямі вже через місяць після утворення льодового покриву виникає дефіцит кисню, який соми важко переносять.
«З метою недопущення вилову водних біоресурсів в місцях їх масового скупчення (зимівлі) буде впроваджено тимчасове обмеження як любительського (з 1 листопада), так і промислового вилову риби з 1 грудня поточного року. Затверджений перелік зимувальних ям на акваторії Кременчуцького водосховища в межах області, буде додатково опублікований на офіційному веб-сайті Черкасирибоохорони», – зазначає начальник Черкасирибоохорони Дядик Д.Ю.
За інформацією прес-служби Черкасирибохорони
