З метою адаптації переселенців, у Черкасах запрацювала координаційна рада

З метою адаптації переселенців, у Черкасах запрацювала координаційна рада
в Новини

У Черкасах почала роботу координаційна рада з питань забезпечення прав та гарантій внутрішньо переміщених осіб у нашому місті. Вона має сприяти створенню належних умов життєдіяльності внутрішніх переселенців, які покинули місце проживання в умовах воєнного стану, розв’язання їхніх проблемних питань, успішної інтеграції та соціальної адаптації за новим місцем проживання.

Про це інформує пресслужба Черкаської міської ради.

Рішення про утворення координаційної ради ухвалили на засіданні виконавчого комітету.

Нині в Черкасах лише офіційно зареєстрованих мешкають 29 655 внутрішньо переміщених осіб, працюють релоковані підприємства, які сплачують податки до бюджету міста.

Серед членів координаційної ради – керівники департаментів і депутати Черкаської міської ради, очільники громадських організацій з числа ВПО і тих, які допомагають цим людям у Черкасах. Очолила координаційну раду заступниця міського голови Марина Гаркава.

Якщо спочатку внутрішні переселенці потребували в основному гуманітарної підтримки та поселення, тепер на перший план виходять питання працевлаштування та соціальної адаптації. У цьому контексті учасники координаційної ради запропонували розробити і втілити спеціальну «Мапу послуг» для внутрішніх переселенців, де мають бути зазначені всі організації, котрі працюють із ВПО та послуги, які переселенці можуть отримати у новому місті. Наголосили на необхідності посилити роботу з психологічної підтримки дітей, родин та людей соціальних категорій, жінок, які зазнають насильства тощо.

Зазначалося, що в Черкасах понад півтора десятки громадських організацій та благодійних фондів допомагають внутрішнім переселенцям. З бюджету міста системно виділяються кошти на вирішення соціальних проблем, зокрема, й внутрішньо переміщених осіб. Діє шелтер на 350 осіб, добудовується ще один. На рівні держави пропонуються програми підтримки та компенсації тим роботодавцям, які працевлаштовують чи перенавчають ВПО.