З наступного тижня в області очікується невеликий та помірний дощ

З наступного тижня в області очікується невеликий та помірний дощ
в Новини

За розрахунками синоптиків, з 20 вересня у супроводі зниження температурного фону очікуються невеликі та помірні дощі. При цьому, заморозків, які є небезпечними для польових та городніх культур, не очікується. Температура повітря вночі +3+8°, вдень +11+16°, повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Нині на Черкащині настали оптимальні агрокліматичні строки сівби другої по черзі озимої культури – озимої пшениці. Озима пшениця з групи зернових досить холодостійка культура. Оптимальна температура проростання озимої пшениці перебуває в межах 12-20 °С. За умови достатнього зволоження ґрунту сходи при такій температурі з’являються на 5-6-й день. Сівбу пшениці озимої слід починати з настанням середньодобової температури 15-17°С і з розрахунку 50-60 діб до припинення осінньої вегетації рослин. Оптимальними строками для посіву вважається період 15-25 вересня.

– Сівба в оптимальні строки забезпечує найсприятливіше поєднання чинників зовнішнього середовища, добрий ріст і розвиток та високу продуктивність рослин. – наголосив Віталій Станіславович. – Проте, в кожному конкретному випадку строки сівби слід коригувати в залежності від особливостей сорту, вологості ґрунту, попередника та ін. Щодо вологозапасів грунту, то наразі вони майже по всій території області вичерпані, Для успішної посівної кампанії вкрай необхідний дощ.

За даними управління АПК облдержадміністрації станом на 16.09 посівна озимого ріпаку закінчилась, озимої пшениці вже посіяно близько 4% від загальної запланованої площі, окремі райони почали сіяти озимий ячмінь та озиме жито.