З початку року в природних екосистемах виникло понад 14 тисяч пожеж

З початку року в природних екосистемах виникло понад 14 тисяч пожеж
в Новини

Щодня підрозділи ДСНС виїжджають для ліквідації пожеж на відкритих ділянках місцевості, сільгоспугіддях, полях, торфовищах, в лісових масивах. Так, впродовж минулої доби в Україні виникло 199 пожеж у природних екосистемах на загальній площі 237 га. З початку року зафіксовано 14 тис. 445 пожеж в екосистемах на площі 12 тис. 198 га. Повідомляє прес-служба ДСНС у Черкаській області.

Зокрема, 30 серпня рятувальники смт Драбів ліквідували загорання сухої трави площею 1000 кв.м. на відкритій території на розі вулиць Лугової та Південної. Завдяки оперативним діям вдалося не допустити розповсюдження вогню на поруч розташовані об’єкти.

Здебільшого, основними причинами виникнення пожеж у природних екосистемах є випалювання сухої рослинності, порушення громадянами правил пожежної безпеки під час проведення сільськогосподарських робіт на власних присадибних ділянках, перебування в лісових масивах і на торфовищах. Крім того, після завершення зернозбиральної кампанії аграрії випалюють пожнивні залишки, що категорично заборонено, адже такі дії можуть стати причиною масштабних пожеж.

Пожежі в екосистемах можуть мати негативні наслідки не лише для навколишнього середовища, але й для людей: вогонь може перекинутися на будівлі, знищити лінії електропередач, газо- та нафтопроводів, лісові насадження.