За 2015 рік до реальної міри покарання притягнуто 3 корупціонера

За 2015 рік до реальної міри покарання притягнуто 3 корупціонера
в Новини, Суспільство

Протягом 2015 року в Черкаській області було зареєстровано 183 кримінальних провадження про злочини, пов’язані з корупцією, до суду скеровано 44 обвинувальних актів. Такі цифри на своїй прес-конференції озвучив головний прокурор області Сергій Овчаренко.

 – До відповідальності притягувалися посадовці органів державної влади, місцевого самоврядування, державної податкової служби та пенітенціарної служби, 8 працівників органів внутрішніх справ, 1 адвокат. З початку року судами постановлено 23 обвинувальних вироки стосовно 2 осіб. Є три вироки з реальною мірою покарання, оскільки вже набрали чинності зміни в законодавстві, які не дають можливості особам, які притягуються за корупційні правопорушення уникати відповідальності шляхом отримання умовних термінів покарання, – розповів Сергій Овчаренко.

ovcharenko

Зокрема серед реально засуджених – керівник Смілянського комунального підприємства, який отримав хабар у розмірі 7 тис грн і засуджений до 5 років позбавлення волі та працівник ветеринарної медицини Черкаського району, який також засуджений до 5 років позбавлення волі уже за хабар в розмірі 12 тис грн.

За вчинення адміністративної корупції було складено 87 протоколів, з них переважна більшість, а саме 71, була складена прокуратурою області. За результатами розгляду протоколів 50 осіб було оштрафовано і звільнено із займаних посад. Серед притягнутих до відповідальності міські і сільські голови, працівники правоохоронних органів, органів місцевого самоврядування, колишній працівник облдержадміністрації, депутати різного рівня рад та інші.

Читайте також: Реформування облпрокуратури: 5 місцевих прокуратур замість районних та нові кадри