За 9 днів проведення профілактичної операції “П’яний водій – злочинець!” виявили 198 нетверезих водіїв

За 9 днів проведення профілактичної операції “П’яний водій – злочинець!” виявили 198 нетверезих водіїв
в Новини, Суспільство

З 9 по 18 жовтня в рамках проведення профілактичної операції “П’яний водій – злочинець!” Державтоінспекцією Черкаської області було зафіксовано 198 фактів керування у нетверезому стані. Про це на своїй прес-конференції повідомив т.в.о. керівника УДАІ УМВС України в Черкаській області Олег Ткаченко.

Подібний проект, який проводиться спільно з представниками громадських організацій, зокрема “Черкаський Автомайдан” та засобів масової інформації, направлений на виявлення та припинення фактів порушень Правил дорожнього руху, що безпосередньо впливають на стан аварійності, особливо керування транспортними засобами в стані сп’яніння.

 – Під час патрулювання майже в усіх випадків знаходився з працівником ДАІ і представник від громадськості. Вони робили фото- і відеофіксацію усіх правопорушень, які робилися під час цих заходів. У наших інспекторів також додатково були встановлені відеореєстратори в автомобілі та носимі індивідуальні відеореєстратори, – розповів Олег Ткаченко, відзначивши, що за цей час на дії працівників ДАІ скарг не поступило.

DAI2

Якщо порівняти попередній тиждень з тижнем проведення операції, то кількість виявлених випадків водіння у нетверезому стані зросла у 2,5 рази, загальних порушень на 76%, відзначив старший інспектор з особливих доручень УДАІ Олег Єргаков.

 – У результаті що ми маємо: реальне зниження аварійності відбулося на 45%, – сказав він.

Проте у новому Законі про поліцію, який вступить в силу з 7 листопада цього року, норма проведення профілактичних заходів як така відсутня, тобто втрачаються юридичні підстави проводити такі заходи. Тому головний ДАІвець області подальші перспективи зменшення дорожньо-транспортних пригод бачить у співпраці громадськості та інспекторів, а також підвищенні свідомості самих водіїв автотранспорту.

 – Є відсоток дисциплінованих водіїв, люди, які з порозумінням відносяться до цієї роботи, а є певна категорія, які бачачи, що на дорозі, наприклад, немає працівника ДАІ діють як їм заманеться. Це говорить, що свідомість наших громадян ще не готова до таких реформ: вони відбулися в юридичній площині, але не відбулися в суспільстві. Тому тут хочу звернутися до громадськості: зміни ми маємо починати з себе, а не чекати, що прийде більше патрульних поліцейських і вони все зроблять за нас, – відзначив Олег Ткаченко.

І хоча незабаром буде проводитися набір 200 нових патрульних поліцейських і в Черкасах очікується, що в зміну патрулюватиме не 5, як зараз, а близько 20 патрулів, проте й це не вирішить ситуацію, якщо водії не будуть відповідально ставитися до своє безпеки, безпеки пасажирів та пішоходів.

Задоволені участю у операції “П’яний водій – злочинець!” і представники громадських формувань.

 – Ми відгукнулися на пропозицію прийняти участь у цій операції. Кожний день виділяли зі свого особового складу людей, які патрулювали разом з працівниками ДАІ. Співпраця виявился плідною, – сказав керівник Громадського формування “ОГФ “Черкаський Автомайдан” Юрій Кравець.

Показали журналістам і нарізку відеоматеріалів зі спільних чергувань ДАІвців та “Черкаського Автомайдану”. Вони мають незабаром бути опубліковані на офіційному сайті ДАІ області. Це, на думку керівника УДАІ, має сприяти пробудженню свідомості у автомобілістів.