За анульований банком кредит громадянин має сплатити податок

в Новини

“У зв’язку зі складною економічною ситуацією, окремі банки йдуть на поступки своїм клієнтам і анулюють борг за неповернутим кредитом. “Такий “прощений” борг стає доходом  громадянина, який необхідно задекларувати до 1 травня 2015 р. та сплатити податок на доходи фізичних осіб”, – наголосив заступник начальника Державної податкової інспекції у м. Черкасах Олег Коваль.

До загального  оподатковуваного доходу громадянина  включається  дохід, отриманий платником податку як додаткове благо, зокрема, у вигляді  суми боргу, анульованого (прощеного) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності.

Таким чином, якщо у 2014 році банком анульовано суму боргу за неповернутим   громадянином  кредитом, то такий громадянин зобов’язаний  до 1 травня  2015 року подати Декларацію про майновий стан і доходи.

Сума задекларованого доходу, зазначена в податковій декларації, сплачується громадянами самостійно до 1 серпня 2015 року. Зазначений дохід оподатковується  податком на доходи фізичних осіб за ставкою 15% (17%).

Податкова декларація про майновий стан та доходи, отримані у 2014 році, від жителів міста Черкаси приймається за адресою: бульв. Шевченка, 307, 4 поверх. Додаткову інформацію щодо заповнення декларації можна отримати за тел. 45-80-44, 45-34-27.

ДПІ у м. Черкасах