За депутата-колаборанта від ОПЗЖ Замирайла внесли мільйонну заставу

За депутата-колаборанта від ОПЗЖ Замирайла внесли мільйонну заставу
в Новини

За депутата Черкаської міськради Олександра Замирайла, якого підозрюють в колабораціонізмі, у понеділок внесли заставу в 1 мільйон і 1 тисячу гривень. За інформацією із власних джерел, гроші за колаборанта вніс його брат.

У коментарі виданню “Вичерпно” речниця Черкаської обласної прокуратури Богдана Кулик повідомила, що нині Замирайло – на волі.

Рішення щодо збільшення суми застави до 1, 01 млн грн ухвалено за результатами розгляду апеляції прокура обласної прокуратури, яку задоволено повністю.

“Це вища судова інстанція на стадії досудового розслідування. У Верховному суді такі рішення відповідно до норм КПК України не переглядаються”, – пояснила Богдана Кулик.

Якщо Замирайло не виконуватиме обов’язки, покладені на нього рішенням суду про застосування запобіжного заходу, прокурори ініціюватимуть питання про повернення застави в дохід держави та обрання йому безальтернативного тримання під вартою.

Нагадаємо, на початку серпня депутату повідомили про підозру за колабораціонізм. СБУ запевняє, що Замирайло планував стати гауляйтером рф у випадку окупації Черкащини. Також в особистій розмові з дружиною він пив за здоров’я путіна, перемогу росії та бажав смерті українським захисникам. 

Суд обрав колабораціоністу запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення застави в сумі 208 тис. грн. Наступного ж дня за Замирайла внесли таку заставу і його випустили із СІЗО

Не погоджуючись із прийнятим рішенням щодо суми застави, визначеної судом, процесуальний прокурор Коломієць вніс апеляційну скаргу щодо збільшення мінімальної суми застави до 1,01 млн грн. Її задовольнили в повному обзязі.

“Після цього його не відправили в СІЗО, адже в нього було кілька днів на внесення застави з моменту ухвалення рішення суду про збільшення застави”, – прокоментувала Богдана Кулик.

Журналісти видання “Вичерпно” спробували зв’язатися із самим Замирайлом, але ні на телефонні дзвінки, ні на повідомлення він не відповідав.