За І квартал до міського бюджету надійшло понад 25 млн. грн єдиного податку

в Новини

Суб’єкти господарювання м. Черкаси, які обрали спрощену систему оподаткування, за січень – березень 2015 року перерахували до місцевого бюджету понад 25,3 млн. грн єдиного податку. Окрім цього, в квітні п.р. вже надійшло майже 3 млн. грн вказаного податку. “Цьогорічні надходження єдиного податку на 5,6 млн. грн. перевищують минулорічні показники”, – повідомив начальник Державної податкової інспекції у м. Черкасах Максим Криштопа.

Аналітика свідчить, що з початку року внесок підприємців – фізичних осіб до бюджету м. Черкаси склав понад 18,7 млн. грн. Юридичні особи, які використовують спрощену систему, перерахували до міської скарбниці понад 6,6 млн. грн. Таким чином, порівняно з січнем – березнем 2014 року,  підприємці – фізичні особи збільшили сплату єдиного податку на 29,5%, а юридичні особи – на 26,4%.

ДПІ у м. Черкасах нагадує, що в рамках здійснення податкової реформи, з 1 січня 2015 року суб’єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на 4 групи (до цього кількість таких груп становила 6).

Також, для фізичних осіб-підприємців, які працюють на спрощеній системі оподаткування, запроваджується обов’язкове застосування реєстраторів розрахункових операцій: з 1 липня 2015 року – для платників третьої групи, з 1 січня 2016 року – платників другої групи. Зазначена норма не стосується платників, які здійснюють діяльність на ринках та через засоби пересувної роздрібної мережі.

Водночас, для тих платників третьої та другої груп, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року почнуть застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій, законодавством передбачено звільнення від перевірок на дотримання норм порядку застосування РРО до 1 січня 2017 року.

ДПІ у м. Черкасах