У черкаському онкодиспансері скоро завершать реконструкцію бункерів для лінійних прискорювачів

У черкаському онкодиспансері скоро завершать реконструкцію бункерів для лінійних прискорювачів
в Новини

У Черкаському обласному онкологічному диспансері будують корпус для лінійних прискорювачів. Завершити будівництво планують до літа цього року.

Про це повідомили в пресслужбі Черкаської обласної ради.

Бункери для двох прискорювачів розташують у реконструйованому рентгенологічному центрі диспансеру. Загальна площа, на якій ведеться будівництво, складає близько 500 кв. метрів.

За словами директора закладу Віктора Парамонова, приміщення матиме три входи через захисні повороти, які міститимуть декілька зон захисту. Безпосередньо в бункерах, де планують розташувати прискорювачі, будують стіни з товщиною бетону до 1 метра. Це роблять для безпеки, оскільки таке обладнання має вимоги до його розміщення.

– Тут буде опромінюватися пухлина з лікувальною метою з найбезпечнішими умовами для пацієнта, адже опромінення дуже шкідливе й від нього можна померти. Тому найбільш точні й безпечні апарати для проведення цього – лінійні прискорювачі, – говорить Віктор Парамонов.

Він додає: такі апарати є коштовними. Так, вартість одного лінійного прискорювача може сягати 60-100 млн гривень.

– Із весни вже потрібно думати про апарати, шляхи їхньої поставки та виробників. Нині такі прискорювачі виробляють в Америці та Швеції. Третіх виробників не існує. Є близько півтора десятки апаратів на вибір різної вартості та комплектації, – зазначає Парамонов. – Є питання, за які кошти їх буде придбано: державного чи місцевого бюджету, шляхом співфінансування чи в лізинг або інший спосіб.

Загалом на сьогодні лінійних прискорювачів в Україні є лише два: у приватному закладі Кропивницього та в “Охматдиті”. У зв’язку з цим нині лікарі онкодиспансеру вимушені платити більше 210 тисяч грн за опромінення скелету одного пацієнта для його подальшої підготовки до трансплантації кісткового мозку.